LL: Ronaldo skóroval už v šiestom zápase po sebe, Barcelona opäť neinkasovala

V sobotňajšom zápase 6. kola španielskej futbalovej Primery Division zvíťazil Real Madrid na ihrisku Villarrealu 2:0.

Skóre otvoril v 32. minúte pohotovou strelou chorvátsky stredopoliar Luka Modrič. O osem minút neskôr stanovil konečný výsledok vyrovnaného stretnutia, v ktorom domáci ťahali za kratší koniec v efektivite, po rýchlej kontre portugalský reprezentant Cristiano Ronaldo. Ten skóroval už v šiestom súťažnom zápase v rade. Real naplno bodoval v domácej lige tretíkrát za sebou a vyšvihol sa na priebežné 4. miesto tabuľky.

Nezaváhal ani najväčší rival Realu, Barcelona rozstrieľala na Nou Campe Granadu 6:0. O tri góly "blaugranas" sa postaral Brazílčan Neymar, dva pridal Argentínčan Lionel Messi a zostávajúci Chorvát Ivan Rakitič. Barcelona tak v domácej súťaži v tejto sezóne stále ešte ani raz neinkasovala, v šiestich zápasoch dosiahla päť víťazstiev a jednu remízu pri impozantnom skóre 17:0. Na čele priebežnej tabuľky má trojbodový náskok pred druhou Valenciou, tá však má zápas k dobru.

Villarreal – Real Madrid 0:2 (0:2)

Góly: 32. Modrič, 40. Cristiano Ronaldo

FC Barcelona – Granada 6:0 (3:0)

Góly: 26., 45. a 66. Neymar, 62. a 82. Messi, 43. Rakitič

Atletico Madrid - Sevilla 4:0 (2:0)

Góly: 19. Koke, 42. Niguez, 83. Raul Garcia, 89. Jimenez

Athletic Bilbao - Eibar 0:0

Levante - Rayo Vallecano 0:2 (0:2)