Borussia prehrala v derby, Bayern nezaváhal

Dortmund má vážne problémy a Bayern si poradil s druhým nováčikom v rade.

Futbalisti Borussie Dortmund prehrali v sobotňajšom 145. vestfálskom derby na trávniku rivala FC Schalke 04 1:2. O oba góly domáceho tímu sa postarali kamerunskí reprezentanti Joel Matip a Eric Maxim Choupo-Moting, za Borussiu znížil v 26. minúte Pierre-Emerick Aubameyang. Vicemajster tak nevyhral ani tretí zápas v rade a v tabuľke je až deviaty, Schalke poskočilo na 7. priečku.

V 6. kole bundesligy nezaváhal vedúci Bayern Mníchov, ktorý zvíťazil na ihrisku Kolína 2:0. Úradujúceho šampióna dostal do vedenia v 19. minúte Mario Götze, druhý gól si dali domáci sami, keď do vlastnej siete namieril Halfar.

Freiburg hral s Leverkusenom bez gólov, slovenský reprezentant Karim Guédé hral za domácich do 68. minúty.