Futbalový svet Hľadať
FutbalovýSvet.sk

Atalanta Bergamo potvrdila prvú nákazu koronavírusom v tíme

BERGAMO - Taliansky brankár Marco Sportiello z Atalanty Bergamo mal pozitívny test na nový koronavírus. Podľa svojich slov sa však cíti dobre a neprejavuje žiadne symptómy ochorenia. Informovala o tom agentúra DPA.
Sportiello v bránke Bergama.
Zdroj: Wikipédia
Zdieľajte:

Dvadsaťsedemročný brankár je 16. infikovaným hráčom v Serii A, no prvým z Atalanty. Hráčom a pracovníkom klubu z Bergama sa práve v utorok skončila povinná karanténa. V izolácii sa ocitli po tom, čo tretinu hráčov ich predchádzajúceho súpera v osemfinále Ligy majstrov z Valencie pozitívne testovali na koronavírus.

Prečítajte si aj

Cristiano Ronaldo sa pustil do boja proti koronavírusu

Sportiello chytal 10. marca v odvetnom stretnutí, v ktorom taliansky klub zvíťazil na pôde Valencie 4:3 a zabezpečil si postup do štvrťfinále. V prvom súboji, ktorý Atalanta vyhrala na milánskom San Sire 4:1, nechytal. Práve tento zápas sa podľa talianskych virológov mohol podpísať pod náhle spustenie šírenia koronavírusu a prejaviť sa v populácii ako výbuch.

Vyše stotisícové Bergamo je epicentrum najviac zasiahnutej talianskej provincie Lombardsko. V celom Taliansku evidovali v utorok večer viac ako 69-tisíc prípadov ochorenia COVID-19 a 6820 obetí. Celosvetovo je v 189 krajinách/regiónoch potvrdených viac ako 415-tisíc prípadov nákazy novým koronavírusom SARS-CoV-2, 18 574 ľudí mu podľahlo.

Zdieľajte:
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články