Futbalový svet Hľadať
FutbalovýSvet.sk

Rana pod pás? Klubom Premier League hrozí hromadná žaloba

LONDÝN - Kluby anglickej Premier League čelia hrozbe hromadnej žaloby od hráčskych agentov. Tí sa dožadujú poplatkov v celkovej výške 300 miliónov libier, ktoré im kluby v tejto sezóne zatiaľ nevyplatili v súvislosti s prerušením súťaže z dôvodu pandémie koronavírusu.
Tréner Jurgen Klopp má vrásky na čele.
Zdroj: liverpoolecho.co.uk
Zdieľajte:

Podľa Daily Mail niekoľko klubov pozastavilo platby za minulý mesiac, na čo reagovali agentúry tým, že inštruovali svojich právnikov, aby pripravili hromadnú žalobu. Hoci viacerí agenti sú ochotní vzdať sa financií, ktoré im v súčasnej situácii dlhujú menšie kluby bojujúce o holú existenciu, väčšina z nich nemá takýto prístup smerom ku klubom z najvyššej anglickej súťaže.

Prečítajte si aj

Barcelonskí futbalisti odmietli návrh na zníženie platov

Tie majú napriek neistote súvisiacej so stratou príjmov z televíznych práv v klubových kasách nemalé rezervy. V trojstranných zmluvách medzi klubmi, hráčmi a agentmi nie sú podľa Daily Mail žiadne klauzuly týkajúce sa poplatkov v nepredvídateľnej situácii, akú priniesla súčasná kríza spôsobená koronavírusom.

Kluby Premier League vyplatili agentom od februára 2018 do januára 2019 rekordnú súhrnnú čiastku 260,6 milióna libier, čo je vyše polovica z celosvetovej sumy 500 mil. libier. Celoročne by mala táto suma presiahnuť v Anglicku 300 miliónov. V minulej sezóne najviac minul na poplatky agentom FC Liverpool - 42,8 milióna libier, za ním nasledujú FC Chelsea (26,8) a Manchester City (24,1).

Prečítajte si aj

Úžasný Mourinho - s rúškom a rukavicami pomáha v Londýne starším

Štandardne si agenti pýtajú za hráča päť percent z prestupovej sumy, každá zmluva je však osobitá. Napríklad svetoznámy agent Mino Raiola zinkasoval za prestup Paula Pogbu z Juventusu Turín do Manchestru United v roku 2016 až 41 miliónov libier.

Anglickú Premier League z dôvodu šírenia sa koronavírusu najprv prerušili do 3. apríla, neskôr predĺžili toto opatrenie minimálne do 30. apríla. Vedenie anglickej Futbalovej asociácie (FA) zároveň zrušilo pravidlo, na základe ktorého sa liga musí dohrať do 1. júna. Vo Veľkej Británii aktuálne evidujú vyše 8100 prípadov nakazenia koronavírusom, 423 osôb chorobe podľahlo.

Zdieľajte:
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články