Monaco sa odlepilo z dna tabuľky

Prvú výhru si pripísal aj Evian.

Premiérové víťazstvo v novom ročníku Ligue 1 si zaknihovali v stredu futbalisti Evianu, ktorí zdolali v 7. kole na domácom trávniku Lens 2:1. Napriek tomu zostávajú so štyrmi bodmi na dne tabuľky najvyššej francúzskej súťaže.

Naopak, prvú prehru v sezóne si zapísali hráči Lille, ktorí nestačili na Nice (0:1). Jediný gól duelu strelil v 41. minúte domáci Methieu Bodmer.

Vicemajster AS Monaco si odviezol cenné tri body z ihriska Montpellieru, hoci to na plný bodový zásah hostí dlho nevyzeralo. O víťazstve "kniežat" rozhodol až v štvrtej minúte nadstaveného času striedajúci Valere Germain, ktorý bol na trávniku iba šesť minút.

Pozíciu favorita aj bez zraneného Zlatana Ibrahimoviča potvrdil Paríž St. Germain na pôde Caenu triumfom 2:0.