Futbalový svet Hľadať
FutbalovýSvet.sk

Šokujúca správa - hviezdičke Realu Madrid hrozí väzenie

MADRID - Srbskému reprezentantovi Lukovi Jovičovi (na snímke vpravo) hrozí od vedenia Realu Madrid pokuta za nedodržanie karantény, opustil územie Španielska a zamieril do Belehradu, kde sa zúčastnil na oslave narodenín svojej životnej partnerky.
MetaHeadline: FC Valencia - Real Madrid.
Zdroj: TASR/AP
Zdieľajte:

„Namiesto karantény sa Luka zabáva v Belehrade,“ napísal srbský denník Blic. Futbalisti „bieleho baletu“ museli ísť 12. marca do nútenej karantény, pretože v tréningovom centre mohli prísť do kontaktu s basketbalistom Realu, ktorého testovali pozitívne na nový koronavírus. Španielsko patrí k najpostihnutejším krajinám nielen Európy, ale i sveta. Zaznamenali tam už vyše 17-tisíc prípadov a 767 mŕtvych.

Prečítajte si aj

Hamšík v karanténe v Španielsku, Kucka izolovaný v Parme

Jovič si však „nezavaril“ iba u svojho zamestnávateľa, ale i v rodnej krajine. Srbská vláda v súvislosti s pandémiou vyhlásila núdzový stav a každý, kto príde do krajiny musí podstúpiť karanténu. „Sláva a bohatstvo im nedávajú právo porušovať pravidlá a neznamená to ani, že uniknú trestu. Buď budú dodržiavať zákon alebo pôjdu do väzenia,“ povedal podľa agentúry AP tamojší minister vnútra Nebojša Stefanovič, ktorý pripomenul, že nedisciplinovaným hrozí za porušenie karantény trest odňatia slobody na jeden až 12 rokov.

V Srbsku evidujú 97 prípadov ochorenia COVID-19.

Zdieľajte:
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články