Futbalový svet Hľadať
FutbalovýSvet.sk

Svojrázny Löw vyriekol odvážny názor na koronavírus

BERLÍN - Tréner nemeckej futbalovej reprezentácie Joachim Löw vyrukoval so svojráznym názorom na pandémiu nového koronavírusu. Podľa neho je to spôsob „sebaobrany“ Zeme proti modernému konzumnému spôsobu života.
Joachim Löw má pred Argentínou veľké starosti.
Zdroj: dfb.de
Zdieľajte:

Celosvetovo sa dosiaľ nakazilo takmer 213-tisíc ľudí a 8787 z nich zomrelo. Löw tak privítal opatrenia na zamedzenie šírenia nákazy vrátane prerušenia športových podujatí. „V uplynulých dňoch som sa zamyslel nad viacerými vecami. Svet zažíva kolaps, nejde len o jednotlivcov, v kríze je celá spoločnosť. Mám pocit, že príroda sa postavila proti svojvôli niektorých ľudí, ktorí si mysleli, že si môžu robiť čokoľvek,“ citovala trénera agentúra AP.

Prečítajte si aj

Šľachetné gesto Chelsea Londýn v boji proti koronavírusu

Löw vyzval, aby sa poniektorí prestali zaoberať vlastným prospechom a nastavili si správne priority: „Tempo, aké ľudstvo nastavilo v uplynulom období, bolo neudržateľné. Zaujímavými boli iba profit, moc a lepšie výsledky. Boli tu katastrofy ako požiare v Austrálii či epidémia eboly v Afrike, to sa však dotklo iba časti sveta. Tak teraz tu máme globálny problém, ktorý sa týka nás všetkých.“

Nemecký futbalový tím dnes venoval dva a pol milióna eur na pomoc ľuďom zasiahnutým koronavírusom. V krajine evidujú 11 302 prípadov ochorenia COVID-19, pričom takmer dvetisíc pribudlo v stredu. Nákaze podľahlo 27 osôb.

Zdieľajte:
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články