Futbalový svet Hľadať
FutbalovýSvet.sk

FOTO Martin Dúbravka lepší ako Leno či Foster: Slovák najväčšou brankárskou hviezdou Premier League!

BRATISLAVA - Martin Dúbravka predvádza v anglickej Premier League skvelé výkony, vďaka ktorým sa už dávnejšie vypracoval na stabilnú brankársku jednotku Newcastle United. Ba čo viac, medzi gólmanmi elitnej súťaže prekonáva všetkých konkurentov...
Martin Dúbravka je hviezdou Premier League.
Martin Dúbravka je hviezdou Premier League. Zdroj: twitter - Newcastle United
Zdieľajte:

Už deviate čisté konto v prebiehajúcej sezóne vychytal v drese Newcastle United reprezentačný brankár Slovenska Martin Dúbravka, ktorý sa v Premier League parádne uchytil. Straky o triumfe na pôde oslabeného Southamptonu rozhodli v 79. minúte, keď o držiteľovi troch bodov rozhodol Saint-Maximin. Newcastle aj vďaka Dúbravkovi patrí v aktuálnej tabuľke PL 13. priečka.

O tom, že Slovák je veľkou oporou United, svedčí aj nasledujúca tabuľka, podľa ktorej má práve Dúbravka najviac úspešných zákrokov spomedzi všetkých gólmanov v jednej z najlepších líg sveta. Newcastle nemá až takú precíznu defenzívu a častokrát sa práve z nášho gólmana stáva záchranca mužstva. V počte zákrokov prekonáva aj také mená ako Bernd Leno či Ben Foster.

Nepríjemný pohľad ale prinieslo pozápasové nastupovanie Dúbravku do klubového autobusu, pri ktorom si gólman musel pomáhať barlami. V súboji so Southamptonom totiž okrem troch vychytaných striel zažil aj zrážku s Ingsom, po ktorej si držal koleno s bolestivou grimasou na tvári. Podľa slov trénera strák Brucea by ale na ďalšie stretnutie mohol byť pripravený.

Prečítajte si aj

Brankár Dúbravka na tréningu.Dúbravka vychytal nulu a výhru. Radosť však zmizla pri pohľade na to, ako Slovák nastupoval do autobusu
Zdieľajte:
Zdroj informácií: futbalovysvet.sk

Diskusia

Podobné články