Futbalový svet Hľadať
FutbalovýSvet.sk

Exreprezentant Ďurica spravil v Petržalke rázne rozhodnutie: Počúval som svoj vnútorný hlas

PETRŽALKA - Bývalý slovenský futbalový reprezentant Ján Ďurica skončil na lavičke druholigového klubu FC Petržalka, kde pôsobil ako asistent trénera. Informovala o tom oficiálna internetová stránka klubu.
Ján Ďurica skončil na lavičke Petržalky.
Ján Ďurica skončil na lavičke Petržalky. Zdroj: TASR - Pavel Neubauer
Zdieľajte:

"Po ukončení kariéry som dostal od FC Petržalka priestor okúsiť trénovanie a som za túto príležitosť vďačný. Naše cesty sa v tejto chvíli rozchádzajú, moje rozhodnutie odísť sa však nerodilo ľahko, zo dňa na deň. Minulý týždeň som strávil s dcérkou tri dni v Tatrách, trochu som si potreboval uložiť myšlienky a tam sa to vo mne zlomilo. Počúval som svoj vnútorný hlas a ten mi hovoril, aby som sa posunul ďalej, aby som sa vydal vlastnou cestou, vybudoval niečo svoje. V tejto chvíli neviem, čo to presne bude, ale po kariére mi zostalo meno a na ňom chcem budovať svoju ďalšiu kariéru a budúcnosť ako takú," povedal 38-ročný Ďurica pre web FC Petržalka.

Prečítajte si aj

Quique Setién na lavičke FC Barcelona.ON mal byť nástupcom Valverdeho: Barcelona dostala košom od slávnej klubovej legendy!

Svoje rozhodnutie oznámil najskôr vedeniu klubu, neskôr trénerom a hráčom. V stredu mal absolvovať s mužstvom svoj posledný tréning. Zatiaľ nie je známe, kam povedú jeho najbližšie kroky. "To v tejto chvíli neviem. Potrebujem sa v najbližšom období stretnúť s ľuďmi, prediskutovať možnosti, uložiť si myšlienky a potom sa rozhodnúť," dodal.

Niekdajší obranca sa vlani v lete vrátil do Petržalky, s ktorou zažil na klubovej úrovni svoje najúspešnejšie obdobie v hráčskej kariére. Dres vtedajšej Artmedie si obliekal i v sezóne 2005/2006, keď tím účinkoval v skupinovej fáze Ligy majstrov. Neskôr sa stal pilierom slovenskej reprezentácie, predstavil sa na MS 2010 a EURO 2016. V súčasnosti figuruje Petržalka na 14. mieste v druhej najvyššej súťaži.

Zdieľajte:
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články