Futbalový svet Hľadať
FutbalovýSvet.sk

Dunajskú Stredu opúšťa jedna z opôr tímu

DUNAJSKÁ STREDA - Maďarský krídelník Kristopher Vida prestúpil z DAC Dunajská Streda do Piastu Gliwice.
Vida vs Kuciak Fortuna liga.
Zdroj: TASR
Zdieľajte:

Po úspešnom absolvovaní zdravotných testov podpísal Vida 3,5-ročnú zmluvu. V šatni úradujúceho poľského majstra sa opäť stretne s bývalým spoluhráčom z DAC Tomášom Hukom.

„Som nesmierne vďačný klubu, spoluhráčom, všetkým piatim doterajším trénerom a, samozrejme, aj fantastickým fanúšikom. Spoločne sme prežívali ten krásny prerod, ktorým DAC prechádzal. Keď som sem prišiel, nemali sme štadión, v akadémii boli len dve ihriská a ani výsledky nevyzerali najlepšie. Teraz je všetko dané, aby klub naďalej rástol,“ teší ho.

„Napĺňa ma hrdosťou, že som sa mohol zlepšovať v tomto prostredí a dostal som príležitosť odohrať tu vyše sto zápasov. Obdobie v Dunajskej Strede zostane navždy v mojom srdci. Nadišiel však čas urobiť ďalší krok v kariére. Ďakujem za všetko a držím palce,“ dodal pre oficiálny web klubu 24-ročný hráč.

Pozrite si aj

VIDEO: Neymarovo kúzlo vo víkendovom zápase Ligue 1

Najlepší strelec DAC-u v minulej aj aktuálnej sezóne prišiel na Žitný ostrov v lete 2016 z holandského klubu De Graafschapu. Postupne sa vypracoval medzi opory mužstva a dostal sa aj do širšieho kádra maďarskej reprezentácie. Za tri a pol roka nastúpil v drese DAC na 106 prvoligových stretnutí, skóroval 29-krát. V Európskej lige pridal ďalších 8 zápasov a 2 góly, v Slovnaft Cupe má bilanciu 12/2.

Zdieľajte:
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články