Futbalový svet Hľadať
FutbalovýSvet.sk

Talianska polícia zatkla lídra ultras SSC Neapol

Polícia v Ríme zatkla lídra ultra fanúšikov futbalového klubu SSC Neapol Gennara De Tommasa v súvislosti s výtržnosťami, ktoré sa udiali 3. mája počas finále Talianskeho pohára. Informovala o tom agentúra DPA.
Zdroj: TASR
Zdieľajte:

Podľa talianskych médií sa za mrežami ocitli aj ďalší štyria chuligáni, ktorí sa mali dostať do konfrontácie s policajnými príslušníkmi a podieľali sa na zahádzaní ihriska rôznymi predmetmi. Duelu medzi Neapolom a Fiorentinou predchádzali násilnosti pred Olympijským štadiónom v Ríme. Troch fanúšikov SSC zasiahli guľky a ďalší siedmi boli zranení pri stretoch s prívržencami miestneho AS Rím, ktorí napadli autobus prevážajúci ľudí z Neapola.

Násilnosti medzi oboma tábormi prepukli už pred a pokračovali aj počas zápasu Neapola s Fiorentinou, ktorý sa začal o 40 minút neskôr. Stretnutie na Olympijskom štadióne odštartovalo až po rozhovore De Tommasa a slovenského kapitána SSC Mareka Hamšíka s fanúšikmi, ktorí sa potom upokojili. Líder neapolských ultras súhlasil so začatím duelu až po tom, čo dostal garancie, že žiadny fanúšik pri streľbe nezahynul. Neskôr v júni však zomrel priaznivec Neapola Ciro Esposito na následky strelných poranení, ktoré mu mal spôsobiť fanúšik AS Rím.

De Tommaso dostal za iniciovanie násilia pred finále Talianskeho pohára už v máji päťročný zákaz navštevovať zápasy.

Zdieľajte:
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články