Futbalový svet Hľadať
FutbalovýSvet.sk

Klopp rieši veľkú dilemu v súvislosti so Salahom

LONDÝN - Tréner futbalistov FC Liverpool Jürgen Klopp ešte zváži, či pustí egyptského reprezentanta Mohameda Salaha na OH 2020 v Tokiu.
Mohamed Salah v drese Liverpoolu.
Zdroj: TASR
Zdieľajte:

Dvadsaťsedemročného útočníka, ktorý v tejto sezóne nastrieľal 18 gólov vo všetkých súťažiach, nominovalo vedenie národného tímu do širšieho 50-členného kádra na olympijský turnaj.

Finále futbalového turnaja na OH 2020 sa hrá 8. augusta, teda v rovnaký deň, keď štartuje nový ročník anglickej Premier League. „Či chcem prísť o hráča počas prípravy na novú sezónu? Samozrejme, že nie. To je jasné,“ uviedol Klopp na piatkovej tlačovej konferencii. „Musíme si to ešte premyslieť a všetko zvážiť. Budem na túto tému ešte hovoriť s Mo (Salahom),“ citovala nemeckého kouča agentúra DPA.

Na olympiáde účinkujú reprezentačné výbery zostavené z hráčov do 23 rokov, podľa pravidiel však môže každý tím nominovať troch futbalistov mimo vekového limitu. Na rozdiel od majstrovstiev sveta či kontinentálnych šampionátov nie sú kluby povinné pustiť hráčov na OH.

Tréner egyptskej reprezentácie Shawky Gharib povedal, že nechá na vedení Liverpoolu, či sa rozhodne uvoľniť Salaha pre potreby národného tímu. Klopp uviedol, že s predstaviteľmi egyptského tímu zatiaľ nebol v bližšom kontakte a potrebuje poznať viac detailov, kým vydá v tejto záležitosti konečný verdikt.

Zdieľajte:
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články