Futbalový svet Hľadať
FutbalovýSvet.sk

VIDEO Krutý pohľad na legendárneho Pelého: Kráľ, ktorý bol vždy impozantným symbolom, dnes nevie poriadne chodiť

RIO DE JANEIRO - Legendárny brazílsky futbalista Pelé už nedokáže chodiť bez pomoci, a preto takmer neopúšťa svoje bydlisko. Vyhlásil to jeho syn Edinho pre brazílsku televíziu TV Globo.
Brazílska legenda Pelé.
Brazílska legenda Pelé. Zdroj: twitter - Pelé
Zdieľajte:

"Je zakríknutý a samotársky," tvrdí jeho syn, podľa ktorého má Pelé problémy s bedrami už dlhší čas. Chodiť nedokáže bez špeciálnej pomôcky a v uplynulých týždňoch musel na viacerých verejných akciách sedieť v invalidnom vozíku.

Sedemdesiatdeväťročného Pelého museli vlani hospitalizovať pre infekciu močových ciest a mal aj iné zdravotné ťažkosti: "Predstavte si, je kráľ, vždy bol impozantným symbolom a dnes nevie poriadne chodiť. Cíti sa trápne, nechce chodiť von, nechce aby ho videli a nerobí preto prakticky nič, čo by ho nútilo opustiť dom. Má náhradu bedrového kĺbu a neabsolvoval adekvátnu rehabilitáciu. Preto má problémy a pohybom a aj to odštartovalo istý druh depresie."

Prečítajte si aj

Jackie McNamara v drese Celticu.Zdesenie v Škótsku: Reprezentant a niekdajší kapitán Celticu po kolapse bojuje o život

Pelé dal počas svojej 21-ročnej kariéry 1281 gólov v 1363 dueloch, za Brazíliu nastrieľal 77 gólov v 91 zápasoch a trikrát sa stal majstrom sveta.

Zdieľajte:
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články