Rozprávka druholigistu v Copa del Rey pokračuje

MADRID - Futbalisti druholigového CD Mirandés zvíťazili v stredajšom zápase štvrťfinále Kráľovského pohára nad prvoligovým FC Villarreal 4:2 a postúpili medzi najlepšiu štvoricu.
Zdroj: 33988

Kastílsky tím, ktorý nikdy nehral v najvyššej súťaži a počas svojej 93-ročnej histórie bol v semifinále Kráľovského pohára iba v sezóne 2011/2012, je tento rok postrachom favoritov. Pred Villarealom vyradil aj Celtu Vigo a FC Sevillu.

Outsidera nasmeroval za víťazstvom už v 17. minúte Brazílčan Matheus Aias, o 15 minút neskôr vyrovnal mladý španielsky útočník Javier Ontiveros. Do šatne išli Mirandésania opäť vo vedení, keď premenil v nadstavenom čase prvého polčasu pokutový kop Martín Merquelanz. Rovnako zo značky bieleho bodu vyrovnal v 56. minúte veterán Santi Cazorla, no v 58. a 92. minúte rozhodli o postupe druholigistu Odei Onaindia a Antonio Sánchez.

Zdroj informácií: Futbalový svet