Futbalový svet Hľadať
FutbalovýSvet.sk

Príde Rusko o štart na MS 2022 v Katare?

MOSKVA - Ruská antidopingová agentúra (RUSADA) nemá žiadne oficiálne informácie o údajnom zákaze štartu ruskej futbalovej reprezentácie na MS 2022 v Katare. Pre agentúru TASS to v stredu povedal šéf RUSADA Jurij Ganus.
Rusi počas rozstrelu na MS 2018.
Zdroj: Wikipédia
Zdieľajte:

Katarská televízna spoločnosť beIN Sports v utorok na svojom twitterovom účte uviedla, že Svetová antidopingová agentúra (WADA) už Rusko informovala o zákaze štartu jeho futbalistov na svetovom šampionáte. „Nedostal som v tejto veci žiadne dokumenty, hoci teoreticky by mali byť adresované mne. Správy zahraničných médií sú predčasné, pretože proces na Športovom arbitrážnom súde (CAS) stále prebieha,“ vyhlásil Ganus.

WADA v decembri potrestala Rusko za manipuláciu s dátami z moskovského laboratória. Rozhodla, že najbližšie štyri roky sa krajina nemôže zúčastniť na olympijských a paralympijských hrách a iných globálnych podujatiach pod svojou vlajkou a so svojou hymnou. Na najvýznamnejších podujatiach vrátane OH 2020 v Tokiu a ZOH 2022 v Pekingu by sa mohli ako neutrálni predstaviť iba tí ruskí športovci, ktorí preukázateľne nemajú nič spoločné so systematickým dopingom v krajine. Rusko sa proti trestu odvolalo na CAS.

Zdieľajte:
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články