window.googletag = window.googletag || { cmd: [] }; window.googletag.cmd.push(function () { window.googletag.pubads().enableSingleRequest(); window.googletag.pubads().disableInitialLoad(); }); Futbalový svet Hľadať
FutbalovýSvet.sk

Prezident klubu udrel a kopal rozhodcu

V Taliansku bolo opäť veselo.
Zdroj: TASR/ilustračná
Zdieľajte:

Prezidenta provinčného klubu AC Sanluri Paola Pilloniho suspendovalo vedenie talianskeho futbalu za inzultáciu rozhodcu na päť rokov. Incident sa udial počas minulotýždňového duelu V. ligy medzi Sanluri a Tortolim.

Pilloni nahnevaný priebehom prvého dejstva vnikol počas polčasovej prestávky do šatní arbitrov. Hlavného rozhodcu Luigiho Cannasa najskôr udrel päsťou do tváre a potom ho na zemi niekoľkokrát kopol do brucha. Cannas bol po útoku otrasený do takej miery, že nebol schopný pokračovať a zápas museli predčasne ukončiť. "Pilloniho správanie bolo absolútne netolerovateľné a aj preto sme sa rozhodli pre exemplárny trest," uvádza sa vo vyhlásení disciplinárnej komisie.

Hostia z Tortoli vyhrali duel kontumačne 3:0. Trestu neušiel ani športový riaditeľ klubu a Pilloniho podriadený Giuseppe Cuozzo, ktorý bol pri ataku prítomný a nezabránil mu. Za svoju nečinnosť bol suspendovaný na dva mesiace.

Zdieľajte:
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články