Skvělý první poločas drží Bohemians v naději na udržení

Důležité vítězství Klokanů.

Bohemians Praha 1905 3:2 Dukla Praha

Branky: 22. Michal Šmíd, 29. Josef Jindřišek, 41. Petr Nerad - 59. Zbyněk Pospěch, 64. Jan Juroška

Tři góly během devatenácti minut v prvním poločase rozhodli o tom, že si Bohemians i nadále udržují naději, že v příštím roce budou hrát Gambrinus ligu.

Domácí si v začátku málem dali vlastní gól. Ve 22. minutě však zamířil do sítě po dlouhém míči Rady Šmíd a Ďolíček slavil vedení 1:0. O sedm minut později se situace opakovala - Rada vytáhl další krásný centr z rukávu, ten sice nikoho nenašel, ale po menším rozruchu ve vápně poslal míč do sítě Jendřišek - v té chvíli to už bylo 2:0. Rychle mohl snížit Hanousek, ale Berkovec v brance Klokanů jej vychytal. Další výbuch zažil Ďolíček ve 41. minutě - to Petr Nerad s menší pomocí brankáře Dukly propasíroval míč do branky a poslal domácí do tříbrankového vedení.

Trenér Dukly musel v kabině udělat velký průvan, armádní tým totiž vstoupil do druhého poločasu úplně vyměněný a Berkovec se musel hodně ohánět. V 59. minutě se dočkali snížení - Pospěch tvrdě napálil míč do branky a bylo to 1:3. O pět minut později přiblížil na rozdíl jedné branky Duklu Juroška. Ve zbytku zápasu si už však Bohemka udržela jednobrankové vedení a dotáhla zápas k tříbodovému zisku.

Její naděje na setrvání v první lize tedy pořád žije, dokonce se dostala na předposlední místo před Olomouc, která má však jeden zápas k dobru.