window.googletag = window.googletag || { cmd: [] }; window.googletag.cmd.push(function () { window.googletag.pubads().enableSingleRequest(); window.googletag.pubads().disableInitialLoad(); }); Futbalový svet Hľadať
FutbalovýSvet.sk

Zástupca UEFA navštívil Pasienky, rozhodne zajtra

Slovan je po kontrole, čaká na verdikt.
Zdroj: TASR
Zdieľajte:

Vo štvrtok na bratislavských Pasienkoch absolvoval poverený zástupca Európskej futbalovej únie (UEFA) avizovanú inšpekciu štadióna, na ktorom by slovenský majster Slovan mal odohrať tri domáce zápasy I-skupiny Európskej ligy UEFA 2014/2015 proti SSC Neapol, Sparte Praha a Young Boys Bern. Reakcia riadiaceho orgánu, resp. stanovisko o potvrdení či nepotvrdení dejiska zápasov skupinovej fázy európskeho pohára číslo dva v Bratislave, sa očakáva v piatok.

Slovan Bratislava operatívne vyriešil všetky vytknuté problémové body zo strany UEFA. Z tohto dôvodu prešiel stánok na Pasienkoch úpravami, najrozsiahlejšou zmenou boli nad tribúnami nainštalované nové unimobunky s novými kamerovými platformami a miestami pre komentátorov.

Zástupcovia UEFA mali prísť pôvodne už v utorok, napokon sa tak stalo o dva dni neskôr. "Návšteva povereného zástupcu UEFA sa uskutočnila vo štvrtok. S čistým svedomím môžem povedať, že sme urobili všetko preto, aby sa mohli domáce zápasy Slovana hrať na Pasienkoch. Samozrejme, zástupca nemal poverenie vyniesť rozhodnutie sám, očakávame preto stanovisko UEFA v piatok," informoval TASR člen predstavenstva Slovana Vojtech Miklós.

Štadión na Pasienkoch je zaradený do tretej kategórie. Ku "štyrom hviezdičkám" mu chýba centrálny počítačový systém vstupeniek. Slovanu hrozí, že nebude môcť hrať skupinovú fázu európskeho pohára číslo dva na svojom štadióne. Do úvahy pripadá alternatíva, že by zverenci Františka Straku cestovali na domáce zápasy do Žiliny, keďže jej štadión ako jediný na Slovensku požadované štandardy UEFA spĺňa.

Futbalisti Slovana Bratislava sa v I-skupine hlavnej fázy Európskej ligy UEFA 2014/2015 stretnú s SSC Neapol, Spartou Praha a Young Boys Bern. Rekordný osemnásobný slovenský majster začne púť v skupine 18. septembra na pôde YB Bern. V druhom kole 2. októbra privíta SSC Neapol a v 3. kole 23. októbra hrá opäť doma so Spartou Praha. Potom "belasí" nastúpia v 4. kole 6. novembra na Letnej, v 5. kole 27. novembra hostia Švajčiarov a v poslednom 6. kole vycestujú do Neapola (11. decembra).

Zdieľajte:
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články