Futbalový svet Hľadať
FutbalovýSvet.sk

VIDEO Rekord sa skončil, Michalovce prepustili najdlhšie slúžiaceho trénera!

MICHALOVCE - Vedenie klubu MFK Zemplín Michalovce a.s. sa po neuspokojivých výsledkoch A-mužstva v posledných týždňoch a zrelej úvahe rozhodlo na vzájomnom ukončení spolupráce s hlavným trénerom Antonom Šoltisom. Mužstvo do skončenia jesennej časti Fortuna ligy povedie jeho doterajší asistent Jozef Majoroš.
Pod jeho vedením sa tímu nedarí. Fanúšikovia chcú jeho odchod.
Zdroj: TASR
Zdieľajte:

"Trénerovi Antonovi Šoltisovi ďakujeme za štyri roky, ktoré strávil pri A-mužstve MFK Zemplín Michalovce. Najprv ako asistent Stanislava Grigu v jarnej časti prvej sezóny medzi elitou, a od júla 2016 už ako hlavný tréner," píše sa v tlačovej správe, ktorú MFK Zemplín v pondelok podvečer rozposlal do médií.

Prečítajte si aj

Obranca francúzskeho futbalového klubu FC Metz Manuel Cabit skončil v nemocnici.Hráč francúzskej Ligue 1 utrpel vážne zranenia pri autonehode


Anton Šoltis viedol ako hlavný tréner Zemplín vo Fortuna lige v 109 zápasoch, v ktorých dosiahol 34 víťazstiev, 25 remíz a 50 prehier. Pod jeho vedením strelilo mužstvo 127 gólov a inkasovalo 168-krát. V Slovenskom pohári viedol Michalovce v 16 zápasoch s bilanciou 10 víťazstiev, 1 remíza a 5 prehier. Mužstvo strelilo 40 gólov a 18 inkasovalo. Zo súčasných trénerov vo Fortuna lige bol najdlhšie slúžiacim trénerom nepretržite pri jednom mužstve. Aj to svedčí o konzistentnej a kvalitnej práci, ktorú na Zemplíne počas svojho pôsobenia odvádzal.

Prečítajte si aj

Zranený Kenan Bajrič otrasený na trávniku.VIDEO Jiménez katom Slovana: Najprv poslal Bajriča do nemocnice, potom rozhodol!


Východniari boli pod jeho vedením dvakrát pred bránami finále Slovenského pohára, keď po dramatických dueloch vypadli so Slovanom a v minulej sezóne so Žilinou až v semifinále. Do histórie Zemplína sa Šoltis zapíše ako tréner, ktorý dosiahol zatiaľ najlepšie umiestnenie klubu v jeho histórii, a to piate miesto v konečnej tabuľke Fortuna ligy v sezóne 2018/2019.


"Vedenie MFK Zemplín Michalovce a.s. ďakuje Antonovi Šoltisovi za odvedenú prácu a nezabudnuteľné víťazstva, ktoré dosiahol so Zemplínom. V osobnom a futbalovom živote mu prajeme čo najviac úspechov. Ďakujeme!" dodal klub v tlačovej správe.

Zdieľajte:
Zdroj informácií: tlačová správa

Diskusia

Podobné články