Kucka vs Škriniar: VIDEO Dramatický zápas pripravil o body favorita

RÍM - Úradujúci šampión najvyššej talianskej futbalovej súťaže Juventus Turín iba remizoval v sobotnom stretnutí 9. kola na pôde nováčika US Lecce 1:1. V drese hostí chýbal Portugalčan Cristiano Ronaldo, ktorému tréner Maurizio Sarri doprial oddych.
Zdroj: 32682

Favorit sa dostal do vedenia v 50. minúte. Po zákroku Jacopa Petriccioneho nariadil hlavný rozhodca Paolo Valeri, po konzultácii s VAR, pokutový kop. Paulo Dybala nezaváhal. Domáci však vyrovnali už o šesť minút neskôr, letná posila Juventusu Matthis de Ligt zahral vo vlastnej šestnástke rukou a Marco Macosu premenil jedenástku.

"Stará dáma" zakopla po sérii šiestich víťazstiev a iba druhýkrát v tejto ligovej sezóne nebodovala naplno.

Možnosť dostať sa na čelo tabuľky nevyužil Inter Miláno, ktorý doma remizoval s Parmou 2:2. "Nerazzurri" sa dostali do vedenia v 23. minúte, ale o sedem minút neskôr už prehrávali po góloch Yanna Karamoha a Gervinha. V druhom polčase vyrovnal Romelu Lukaku. V domácom drese odohral celý zápas slovenský reprezentant Milan Škriniar, rovnako ako za hostí Juraj Kucka.

Inter je v tabuľke Serie A druhý o bod za Juventusom, Parma je siedma.