Futbalový svet Hľadať
FutbalovýSvet.sk

UEFA trestala: Do vrecka musia siahnuť Liverpool, Manchester City, Slavia aj Dortmund

LONDÝN - Disciplinárka Európskej futbalovej únie (UEFA) potrestala anglické futbalové kluby FC Liverpool a Manchester City za incidenty v Lige majstrov.
Fanúšikovia Celtic Glasgow.
Zdroj: youtube.com
Zdieľajte:

"Liverpool dostal pokutu 10.000 eur za to, že po skončení zápasu so Salzburgom vbehli jeho fanúšikovia na hraciu plochu. Manchester City musí zaplatiť 15.750 eur za hádzanie predmetov na ihrisko v stretnutí so Záhrebom," informuje agentúra AFP.

Do vrecka musí siahnuť aj škótsky majster Celtic Glasgow. Dvanásťtisíc eur zaplatí za zapaľovanie pyrotechniky v stretnutí Európskej ligy UEFA z Klužom.

Pozrite si aj

Milan Škriniar sa snaží získať dres Lionela Messiho.VIDEO Ako sa Škriniar pokúšal získať dres Messiho: Hviezda Barcelony sa v neľahkej situácii zachovala džentlmensky

Európska futbalová únia (UEFA) potrestala klub Slavia Praha pokutou vo výške 668.000 českých korún (26.000 eur) za nezvládnutú usporiadateľskú službu v zápase Ligy majstrov s Borussiou Dortmund. Nemecký klub musí zaplatiť za výtržnosti jeho fanúšikov 29.785 eur.

"Podľa disciplinárky niektorí priaznivci Dortmundu v zápase druhého kola F-skupiny hranom 2. októbra hádzali predmety, zapaľovali pyrotechniku a ničili zariadenie štadióna. Domácim vyčítali aj zablokované schodiská," informuje internetový portál denik.cz.

Borussia, ktorá zvíťazila v Prahe 2:0, musí tiež do 30 dní kontaktovať Slaviu a uhradiť škody napáchané fanúšikmi Dortmundu.

Zdieľajte:
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články