VIDEO Česi sa postarali o šokujúcu senzáciu: Prvá kvalifikačná prehra Anglicka za dlhých desať rokov!

BRATISLAVA - Futbalisti Anglicka nevyužili príležitosť zaistiť si ako druhí v poradí postup na majstrovstvá Európy 2020. V piatok prehrali v Prahe s Českom 1:2 a utrpeli v A-skupine prvú stratu bodov. Pre Anglicko je to prvá kvalifikačná prehra za desať rokov.
Jakub Brabec v súboji s Anglickom.
Jakub Brabec v súboji s Anglickom. Zdroj: TASR/AP

Už v 5. minúte pritom Lukáš Masopust fauloval v pokutovom území Raheema Sterlinga a Harry Kane z bieleho bodu nezaváhal. Zdalo sa, že Angličania suverénne smerujú za Belgičanmi na EURO, no už o štyri minúty po rohovom kope vyrovnal Jakub Brabec. "Albión" po inkasovanom góle začal hrať "profesorsky", najmä po prestávke si žiadnu významnú príležitosť neutvoril. Naopak, Masopust mohol v 60. minúte odčiniť svoju chybu z prvého polčasu, no po jeho pokuse sa zaskvel brankár Jordan Pickford. Veľkým hrdinom Čechov sa stal Lukáš Ondrášek, ktorý v 85. minúte strelil zblízka rozhodujúci gól po centri Masopusta.

Veľmi blízko k postupu na šampionát sú Ukrajinci, ktorí zdolali Litvu 2:0 vďaka dvom gólom Ruslana Malinovského. V B-skupine si pripísali štvrté víťazstvo za sebou a vedú tabuľku bez prehry. Na tretie Srbsko majú náskok deväť bodov a v talóne výsledok z prvého vzájomného merania síl 5:0. Portugalci neponechali nič na náhodu a proti Luxembursku (3:0) nastúpili doma v najsilnejšom zložení. Do prestávky sa presadil Bernardo Silva, po zmene strán pridal druhý gól elegantným oblúčikom Cristiano Ronaldo a tretí Goncalo Guedes.

Francúzi bez Paula Pogbu či Kyliana Mbappého sa trápili na Islande, no spasil ich po premenenej jedenástke Olivier Giroud v 66. minúte a zabezpečil im víťazstvo v zápase H-skupiny 1:0.

Anglická reprezentačná hviezdička dostala trest: Za všetko môže TOTO hanlivé VIDEO na adresu hviezdneho Kanea!