Futbalový svet Hľadať
FutbalovýSvet.sk

Už sa nemusia prezliekať za chlapov: Ženám v Iráne konečne povolili futbal

TEHERÁN - Prvýkrát po takmer 40 rokoch sa ženy v Iráne zúčastnili zápasu mužskej reprezentácie. Stalo sa tak v stretnutí kvalifikácie o postup na futbalové majstrovstvá sveta v roku 2022 proti Kambodži (14:0). Podľa správ z tamojších médií bolo vo štvrtok na štadióne Azadi v Teheráne viac ako 3500 žien.
Ránski hráči oslavujú víťazstvo nad Marokom v zápase základnej B-skupiny na MS 2018 vo futbale Maroko - Irán v ruskom me
Zdroj: TASR/AP
Zdieľajte:

Ženy mali zákaz vstupu na štadión od islamskej revolúcie. Už v minulosti sa mnohé falošne maskovali a prezliekali za mužov, aby sa mohli dostať na zápasy národného tímu. V septembri sa jedna z fanúšičiek upálila pred možným trestom, ktorý jej hrozil za porušenie zákona.

Pozrite si aj

Atléti sa po strate lopty okamžite vrátili.VIDEO akcie s pečaťou trénera Simeoneho: Takto to vyzerá, keď pre klub spravíš absolútne maximum!

Prezident Medzinárodnej futbalovej federácie (FIFA) Gianni Infantino už v predstihu informoval tamojších predstaviteľov, že ak nezrušia zákony diskriminujúce ženy zákazom návštev futbalových zápasov, tak navrhne vylúčenie Iránu z kvalifikácie. Informovala agentúra DPA.

Zdieľajte:
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články