Futbalový svet Hľadať
FutbalovýSvet.sk

FOTO Zabudnite na azúrovú squadru: Nové dresy Talianska vyvolali búrlivé diskusie!

RÍM - Talianska futbalová reprezentácia nastúpi v sobotňajšom zápase kvalifikácie EURO 2020 proti Grécku (20.45 v Ríme) netradične v zelených dresoch. Nový vzhľad má symbolizovať renesanciu mužstva, v ktorom má aktuálne 12 hráčov menej ako 25 rokov. Správu v utorok zverejnila Talianska futbalová asociácia (FIGC).
Taliani nastúpia v netradičných zelených dresoch.
Taliani nastúpia v netradičných zelených dresoch. Zdroj: figc.it
Zdieľajte:

Hráči z Apeninského polostrova už zelenú farbu v minulosti obliekli, naposledy vo víťaznom zápase proti Argentíne (2:0) v decembri 1954. Napriek tomu vyvolal nápad nemeckej odevnej spoločnosti mnohé negatívne reakcie. "Pravdepodobne som staromódny, ale uprednostňujem modré alebo biele dresy," povedal tréner talianskej reprezentácie Roberto Mancini.

Zmena sa nepáči ani kapitánovi majstrov sveta z roku 1982 Dinovi Zoffovi. "Od nepamäti je náš dres modrý, veď sa nazývame azúrová squadra," vyhlásil bývalý legendárny brankár.

Pozrite si aj

Slováci nachytali kostarického brankára na hruškách.Slováci sa na MS postarali o famózny futbalový moment: VIDEO gólu cez celé ihrisko!
Taliani nastúpia v netradičných zelených dresoch.
Taliani nastúpia v netradičných zelených dresoch. Zdroj: figc.it

Téma sa dokonca stala politickou záležitosťou. Zmenu farieb za znesvätenie národných symbolov označila pravicovo-konzervatívna strana Fratelli d'Italia. Ľavicovým stranám sa zase nepáči, že zelená je farbou strany Lega čoraz viac populárneho bývalého ministra vnútra Mattea Salviniho.

Novú farbu obhajuje napríklad útočník Ciro Immobile. "Naša farba je modrá, ale vždy môžete niečo zmeniť," povedal podľa agentúry SID.

Zdieľajte:
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články