Futbalový svet Hľadať
FutbalovýSvet.sk

VIDEO+FOTO Ibrahimovič dal všetkým školákom voľno, aby sa prišli pozrieť: Takto vyzerá nadživotná socha Zlatana

MALMÖ - Slávny švédsky futbalista Zlatan Ibrahimovič má v rodnom meste Malmö bronzovú sochu s vlastnou podobizňou.
Zlatan Ibrahimovič má v rodnom meste sochu v nadživotnej veľkosti.
Zlatan Ibrahimovič má v rodnom meste sochu v nadživotnej veľkosti. Zdroj: twitter - Zlatan Ibrahimovič
Zdieľajte:

Slávnostne ju odhalili v utorok na priestranstve medzi starým a novým štadiónom klubu Malmö FF. Socha je v nadživotnej veľkosti - meria 270 centimetrov a váži približne 500 kilogramov.

Tridsaťsedemročný útočník pred slávnostným odhalením pozval na akciu najmä svojich mladých fanúšikov. "Zlatan dáva všetkým školákom v Malmö voľno, aby sa mohli zúčastniť na ceremónii," napísal na Twitteri. Mestská rada musela neskôr vydať vyhlásenie, v ktorom upozornila, že hráčov príspevok nie je pre deti oficiálna priepustka z vyučovania. "Tie deti, ktoré sa zúčastnia na ceremoniáli, budú považované za záškolákov," uvádza sa v stanovisku.

Pozrite si aj

Slováci nachytali kostarického brankára na hruškách.Slováci sa na MS postarali o famózny futbalový moment: VIDEO gólu cez celé ihrisko!

Bývalý švédsky reprezentant má bosnianskeho otca a chorvátsku matku. Obaja emigrovali do Švédska, Ibrahimovič sa už narodil v Malmö. V miestnom Malmö FF začal s kariérou v roku 1999. Obliekal si dresy Ajaxu Amsterdam, Juventusu Turín, Interu Miláno, FC Barcelona, AC Miláno či Manchestru United, v súčasnosti strieľa góly v zámorskej MLS za Los Angeles Galaxy. Za švédsku reprezentáciu odohral 116 zápasov a strelil 62 gólov.

Prečítajte si aj

Slovenskí futbalisti oslavujú penaltový triumf.VIDEO Slovensko na MS prežilo obrovskú penaltovú drámu: Teraz Borbélyovcom stojí v ceste Brazília!
Zdieľajte:
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články