window.googletag = window.googletag || { cmd: [] }; window.googletag.cmd.push(function () { window.googletag.pubads().enableSingleRequest(); window.googletag.pubads().disableInitialLoad(); }); Futbalový svet Hľadať
FutbalovýSvet.sk

Pauschek : "S tímom, ktorý máme, sa nemusíme báť"

Lukáš Pauschek nadviazal na reprezentačné víťazstvo v Tiburgu ligovým víťazstvom v drese pražských Bohemians.
Zdroj: TASR
Zdieľajte:

Po senzačnom víťazstve slovenskej dvadsaťjednotky v Tilburgu proti Holandsku, ktorým si zverenci trénera Galáda vybojovali postup do baráže ME 2015, zakončil Lukáš Pauschek úspešný týždeň víťazstvom 1:0 v zápase 7. kola českej najvyššej futbalovej súťaže na pôde Dukly Praha. Dve dôležité výhry vyčarovali na tvári obrancu Bohemians Praha 1905 Lukáša Pauscheka po víťazstve úsmev. "Som veľmi spokojný, čo viac si priať? Po zápase v Tilburgu to bolo o veľkých emóciách, pred ním sme si dobre uvedomovali, že to bude náš posledný zápas alebo postúpime ďalej. Všetko alebo nič. Každý z nás dal do toho stopäťdesiat percent a nakoniec sa to aj podarilo," povedal krátko po zápase na Juliske.

V piatok popoludní sa v Nyone žrebovali dvojice baráže ME 2015. Ako vieme, slovenská družina sa stretne s Talianskom. "Možno Dánsko by bol prijateľnejší súper, ale aj s Talianskom sa dá hrať. S tímom, ktorý máme, sa nemusíme báť. Nakoniec, v baráži už nenájdete slabých súperov," okomentoval piatkový žreb Lukáš Pauschek. Zaujímalo nás, ktorému súperovi sa chcel pred žrebom vyhnúť. "Počul som, že Francúzi majú skvelý ročník, tak možno tam boli malé obavy, že narazíme na Francúzsko. Tí sa napokon stretnú so Švédskom a nám boli vyžrebovaní Taliani," dodal k žrebu odchovanec bratislavského Slovana a jediný hráč, ktorý v priebehu kvalifikácie nastúpil vo všetkých ôsmich zápasoch.

Skvelú formu potvrdil 21-ročný ofenzívny pravý bek pražských Bohemians aj v zápase proti pražskej Dukle. V tradičnom derby sa zapájal aktívne na pravej strane tímu z Vršovíc do útočných akcií a neustále pohybom podporoval ofenzívu "Klokanov". "Tréner odomňa chce, aby som hral smerom hore a zásoboval ofenzívu centrami z krídla, samozrejme, keď príde lopta, tak sa o to snažím."

Tím Lukáša Pauscheka sa tešil z tretieho víťazstva pražských Bohemians v sezóne, keď o výsledku rozhodli v poslednej štvrťhodine utešenou strelou z diaľky. Misky váh priklonili v závere zápasu možno aj vďaka neustálej podpore fanúšikov zeleno-bielych na tribúne Julisky. "Fanúšikovia sú úžasní. Či hráme v Dolíčku alebo v Ostrave, vždy prídu, povzbudzujú celý zápas, sú jednoducho super. Ako sa hovorí, vedia byť dvanástym hráčom a pomôcť najmä v posledných minútach zápasov, kedy sa rozhoduje o výsledku," pochválil na záver po zápase na Juliske fanúšikov svojho klubu Lukáš Pauschek. Veríme, že opore tímu Ivana Galáda vydrží forma aj do blížiacich sa barážových bojov v rámci kvalifikácie ME 2015 do 21 rokov.

Zdieľajte:
Zdroj informácií: futbalsfz.sk

Diskusia

Podobné články