SL: Kukoľ gólom pomohol k víťazstvu, Greguš ako nový kapitán Baníka

Synot liga - 7. kolo.

Slovenský futbalista Vladimír Kukoľ pomohol jedným gólom k víťazstvu Jihlavy 3:0 na trávniku Hradca Králové v sobotňajšom zápase českej Synot ligy. Dvadsaťšesťročný stredopoliar prišiel na ihrisko v 76. minúte za stavu 2:0 pre hostí a v 89. minúte spečatil triumf svojho mužstva.

Jihlava sa dočkala premiérového triumfu v sezóne až v siedmom ligovom kole. Dvoma gólmi sa na ňom podieľal Haris Harba. Jihlava sa tak odlepila z dna tabuľky, kam spadla Příbram po tom, čo nezvládla záver duelu s Jabloncom (1:4). Slovenský záložník Ján Greguš ako nový kapitán Baníka Ostrava doviedol svoj tím k výhre 1:0 nad Mladou Boleslavou. Jediný gól stretnutia strelil v 20. minúte Marek Šichor.

ČR - Synot liga - 7. kolo:

České Budějovice - Slovácko 2:2 (2:0)
Góly:
15. Linhart, 26. Vošahlík - 53. Kerbr, 89. Došek
/J. Machovec hral celý zápas a v 79. min dostal ŽK, M. Podstavek od 79. min - T. Košút od 78. min/

Dukla Praha - Bohemians 1905 0:1 (0:0)
Gól:
79. Moravec
/M. Chudý, J. Považanec a L. Štetina celý zápas, Štetina navyše v 40. min videl ŽK, M. Hlinka na lavičke náhradníkov - L. Pauschek celý zápas, M. Mikuš do 62. min, vystriedal ho I. Lietava, M. Cseh na lavičke náhradníkov/

Hradec Králové - Jihlava 0:3 (0:1)
Góly:
31. a 83. Harba, 89. KUKOĽ
/J. Križko celý zápas a v 83. min ŽK, M. Kuciak na lavičke náhradníkov - V. Kukoľ od 76. min a v 89. min dal gól/

Ostrava - Mladá Boleslav 1:0 (1:0)