Malec si otvoril strelecký účet

Malec dal prvý "nórsky" gól.

Slovenský futbalový reprezentant do 21 rokov Tomáš Malec si otvoril strelecký účet v nórskej najvyššej súťaži v drese jeho Rosenborgu Trondheim. V piatkovom zápase 23. kola sa presadil v posledných minútach súboja s Bodo/Glimt, ktorý domáci Rosenborg vyhral 3:1.

Malec, ktorý naskočil do súboja ako striedajúci hráč v 80. minúte, po augustovom odchode do Nórska z AS Trenčín už v novom pôsobisku jeden gól dal v drese rezervy. Najlepší strelec najvyššej súťaže minulej sezóny na Slovensku po zápase v krátkom rozhovore pre klubový web spoluhráčom za presný zásah poďakoval. "Dostal som dobrú prihrávku od spoluhráča a vystrelil som. Som veľmi šťastný," povedal Malec a tiež prisľúbil, že sa bude ďalej zlepšovať aj v angličtine.