Futbalový svet Hľadať
FutbalovýSvet.sk

Pakusza: "Verím, že sa dočkáme aj dobrých výsledkov"

Ženská futbalová reprezentácia sa pripravuje v Senci na posledné zápasy kvalfikácie MS 2015. Tréner Pakusza povolal namiesto Škorvánkovej Simonu Fatulovú.
Zdroj: TASR
Zdieľajte:

Ženská futbalová reprezentácia odohrá v rámci kvalifikácie o postup na MS 2015 posledné dva zápasy. V sobotu (13.9.) nastúpi v Senci proti reprezentácii Írska, o štyri dni neskôr (streda 17.9.) odohrá duel v Slovinsku. V porovnaní s pôvodnou nomináciou prišlo k jednej zmene, stredopoliarku SV Neulengbach Dominiku Škorvánkovú nahradila záložníčka ŠK Slovan Bratislava Simona Fatulová.

Zverenky trénera Pakuszu už so súperkami v rámci kvalifikácie hrali. Zhodou okolností, stretnutiami v Írsku (0:2) a doma so Slovinskom (1:3) vstupovali v septembri minulého roka do kvalifikačných bojov. V oboch dueloch odohralo naše družstvo so súperkami vyrovnanú partiu, hra sa však nepremietla do uspokojivých výsledkov. "Verím, že teraz budeme úspešnejší. Oba tímy sú kvalitné, Írsko patrí do tretieho výkonnostného koša. V Dubline sme odohrali dobrý zápas, dievčatá podali slušný výkon, Írky však boli v koncovke efektívnejšie. Slovinky u nás dobre bránili, mali niekoľko individualít, ktoré zápas v Senci rozhodli," hodnotil s odstupom času tréner ženskej futbalovej reprezentácie Zsolt Pakusza a pred odvetnými duelmi vyjadril odhodlanie. "Pôjdeme za víťazstvom, určite nebudeme hrať na remízu."

Jeho zverenky naznačili vzostup formy v doteraz poslednom kvalifikačnom vystúpení, keď v súboji s Ruskom viedli v Moskve po prvom polčase senzačne 1:0. Vysokému favoritovi zápasu napokon v druhom polčase neodolali a prehrali 1:3. "Pre nás bol prvý polčas pozitívnym signálom z hľadiska nasadenia, motivácie, túžby po víťazstve. Priebeh stretnutia ukázal, že okrem top tímov, môžeme s ostatnými družstvami hrať miestami aj vyrovnanú partiu a za určitých okolností aj získavať body do tabuľky. Výsledok z Moskvy mrzí aj preto, že po dlhom čase sme v zápase viedli a mohli sme ten duel aj vyhrať. Verím, že v zápasoch s Írskom a Slovinskom sa dočkáme aj dobrých výsledkov," vyjadril presvedčenie kouč našich dievčat Zsolt Pakusza.

Na turnaji v Maďarsku sa objavili v kádri Á-čka mladé hráčky, ktoré v reprezentačnej premiére obstáli. V nominácii na Írsko a Slovinsko figuruje aj Simona Fatulová. Je to súčasť budovania kádra smerom k ďalšiemu kvalifikačnému cyklu? "Áno, môžeme to takto povedať. V Maďarsku dostali priestor mladšie hráčky, celkovo sme ako omladené družstvo v porovnaní so súperkami pôsobili na ihrisku veľmi dobre. Vzhľadom k predvedeným výkonom je v nominácii aj Marková, ktorá nastúpila v základe už v Rusku a ak sa nestane niečo nečakané, mala by byť v zostave aj proti Írkam. Je tu s nami aj Fatulová, predpokladám, že v budúcnosti budeme posielať reprezentačné pozvánky na zrazy aj ostatným mladým hráčkam," povedal tréner Zsolt Pakusza.

V dueli s Írskom môžu rozhodovať maličkosti. Jedným z faktorov môže byť počasie, je možné, že zápas sa bude hrať v daždi. "Určite treba brať do úvahy aj počasie, ak sa nezmení, bude to viacmenej boj. Možno budú podmienky viac vyhovovať Írkam, ale aj naše dievčatá vedia zabojovať. Írky majú dobrú brankárku, dobrý stred poľa, rýchle krídla. Určite bude dôležité aby sme hrali rýchlo, snažili sa kombinovať, držať loptu, musíme však vykryť kraje a pokryť v pokutovom území vysoké útočníčky," dodal na záver Zsolt Pakusza.

Zápas Slovensko - Írsko je na programe v sobotu 13.9 o 15:30 na štadióne NTC v Senci.

Zdieľajte:
Zdroj informácií: futbalsfz.sk

Diskusia

Podobné články