Futbalový svet Hľadať
FutbalovýSvet.sk

Viktor Blažek: "Komentovanie mám len ako koníček"

Futbaloví fanúšikovia ho poznajú ako hlas z prenosov Premier League. Jeden z najlepších komentátorov a prezident FK Senica, Viktor Blažek, nám poskytol rozhovor o komentovaní, Senici i dostihoch.
Zdroj: TASR
Zdieľajte:

Vyštudovali ste informatiku na STU. Ako ste sa vlastne dostal ku komentovaniu?

Jednoducho, býval som ako študent v Mlynskej doline, kúsok od televízie, spolupráca sa začala myslím v roku 1994 úspešným konkurzom. A potom postupne od kratučkých reportáží až po moderovanie a komentovanie.

Na svojom konte máte niekoľko stoviek, ba možno aj tisíc odkomentovaných prenosov. Ktorý Vám najviac utkvel v pamäti?

Hoci mám za sebou napríklad aj 5 finále Ligy Majstrov, reprezentačné zápasy, futbalové šampionáty, či OH, nikdy nezabudnem na penaltový postup Petržalky do skupiny LM v Belehrade proti Partizanu.

Komentátor v plnom nasadení sem-tam vypustí z úst nejaký brept. Na ktorom Vašom sa viete zabaviť?

Rok 2000....Derby Galície – Celta Vigo vs Deportivo La Coruňa.... Hráč sa volal Catanha. Keď dal gól, tak ho oslavoval spôsobom, ktorý pripomínal letiaceho vtáka. Pred zápasom som povedal: "Tu je Catanha, uvidíme, či nám v dnešnom zápase ukáže vtáka....Teda let vtáka".

Diváci Vás poznajú najmä z prenosov anglickej Premier League. Považujete sa za experta na anglický futbal? Ktorá liga je Vám najbližšia?

PL komentujem 14-tu sezónu a k Anglicku mám určite najbližšie. Ale rád si pozriem aj španielsku ligu. Snažím sa vidieť čo najviac zo slovenského futbalu.

Vašou ďalšou vášňou je dostihový šport. Čo Vás priviedlo do tejto oblasti?

Žijem v Senici, v okolí je najviac dostihových koní na Slovensku. Od malička sa pohybujem v tomto prostredí, dokonca mám trénerskú licenciu.

Takmer 5 rokov ste prezidentom klubu FK Senica. Ako sa zrodila táto spolupráca?

Do projektu ma pozval majiteľ klubu na začiatku prvej ligovej sezóny – 2009/2010. Najskôr som tu pôsobil ako mediálny manažér a od 1.1.2010 ako prezident.

Seničania sú momentálne v tabuľke Fortuna ligy na 4. mieste. Aké sú ciele tímu pre túto sezónu?

Za 5 rokov sme boli 2x vicemajstri, 3x sme hrali predkolá Európskej ligy, boli sme vo finále i semifinále Slovenského pohára, máme vyše 25 mládežníckych reprezentantov, budujeme pekný štadión. V súčasnosti máme v kádri veľa našich odchovancov a hráčov čo prešli našou akadémiou. Cieľ je jasný, pokúsiť sa nadviazať na tieto úspechy, ale s našimi hráčmi.

Komentovanie, dostihy, FK Senica. Máte pri takomto pracovnom vyťažení nejaký voľný čas? Ako najradšej relaxujete?

S rodinou. Ak je čas, zájdeme k priateľom. Radi grilujeme, varievam guláš. Kúpili sme si psíka - weimarského stavača a tak s dcérou máme denne o program postarané.

Mnoho mladých chalanov sníva o kariére športového komentátora. Čo by ste na záver poradili odvážlivcom, ktorí by chceli ísť vo vašich šľapajach?

Nech sa neboja a nenechajú sa odradiť. Je veľa televízií, ktoré robia futbal. Šancu musia dostávať mladí ľudia, komentovanie sa vyvíja. Myslím si, že na Slovensku v súčasnosti vyrastá dobrá generácia talentovaných chalanov a ja im držím palce.

Zdieľajte:
Zdroj informácií: futbalovysvet.sk

Diskusia

Podobné články