Futbalový svet Hľadať
FutbalovýSvet.sk

Kozák: Na Ukrajine je aj remíza dobrý výsledok

Výprava slovenskej futbalovej reprezentácie sa v nedeľu bez problémov presunula do Kyjeva, kde ju po 85 minútovom lete z Piešťan privítalo teplé a slnečné počasie a aj mierny záujem domácich ukrajinských médií.
Zdroj: tasr
Zdieľajte:

Prílet výberu Jána Kozáka si osobne odsledoval jeden televízny štáb, ktorý sa skúsil aj čo to dozvedieť najmä od rusky hovoriacich slovenských legionárov, no tí mu venovali minimum času. Slováci vstúpia v pondelok do kvalifikácie EURO 2016 v súboji C-skupiny proti domácemu výberu na Olympijskom štadióne (20.45 SELČ). Podľa tréner Kozáka je favoritom Ukrajina, ktorá na nedávne MS do Brazílie nepostúpila až po baráži s Francúzskom, doma ho však dokázala zdolať. Zostavu na zápas 60-ročný lodivod SR nosí v hlave a nešpecifikoval ju, ale čo to mu ešte do nej povie nedeľňajší oficiálny predzápasový tréning. "Predstavu mám v hlave, ako by to malo vyzerať, hoci vždy sa niečo mení. Samozrejme, ešte je pred nami jedna tréningová jednotka. Myslím si však, že to čo nosím v hlave, nastúpi aj zajtra na zápas," povedal pred odletom.

Kozák, pre ktorého to bude na lavičke národného tímu už 12. súboj, no zrejme najdôležitejší, pasoval domáci výber kolegu Michajla Fomenka do pozície favorita. Nedomnieva sa ale, že mimoriadne dôležitý štart by mal byť už kľúčovým duelom. "Hovorí sa, že každý zápas je kľúčový, ale tento ešte nie. Ideme na Ukrajinu a vieme proti komu ideme hrať. Ale aj naši chlapci majú svoju kvalitu. A verím, že podajú taký výkon, že sa popasujú s favoritom zápasu o dobrý výsledok. Na Ukrajine je aj remíza dobrý výsledok," uviedol Kozák a dodal: "Všetci chlapci, ktorí sú tu, sú v poriadku po zdravotnej stránke."

V strede slovenskej obrany suspendovaného, resp. zraneného kapitána Martina Škrtela zrejme nahradí Norbert Gyömbér z druholigovej talianskej Catanie. Pre TASR vysoký zadák uviedol, že v tíme panuje veľké očakávanie: "Cítim sa veľmi dobre. Myslím, že sme sa dobre naštartovali v prípravnom zápase s Maltou, aj keď ten výkon nebol až taký, aký sme očakávali. Hlavná vec, že sme vyhrali a dobre sa naladili na Ukrajinu. Ideme sa pobiť o víťazstvo." Gyömbér mal pred časom isté zdravotné problémy s kolenom, tie už sú ale minulosťou: "Pred pár týždňami som mal nejaké problémy s kolenom, ale to bolo ešte v klube a teraz som stopercentne pripravený. Zostava je na trénerovi, ako ju poskladá je len na ňom. Myslím, že hrať môžu všetci obrancovia, čo sú tu. Keď dostanem šancu ja, odovzdám maximum a budem sa snažiť pomôcť mužstvu," dodal.

Slováci už najbližšieho súpera videli na videorozbore, ktorý im niečo ukázal. "Pozreli sme si celý ich posledný domáci zápas proti Moldavsku a vieme, čo asi od nich môžeme čakať. Musíme si dať na nich všetkých pozor. Ale to aj oni na nás. Očakávam vyrovnaný zápas. Sú silní na krajoch, ale aj na každom ďalšom poste. Bude dôležité neinkasovať."

Jeden z najskúsenejších hráčov v tíme Stanislav Šesták z nemeckého Bochumu fanúšikom odkázal, že Slováci urobia pre úspešný výsledok všetko: "Ideme do Kyjeva vydať maximum. Uvidíme, čo ten zápas prinesie. Sú dobré mužstvo, štatisticky sa im v poslednej kvalifikácii darilo, majú svoj vlastný štýl, takže to bude naozaj veľmi náročný zápas. Ak sa nám podarí dlhší čas neinkasovať, určite sa otvorí priestor na nejakú šancu i pre nás. A tú musíme využiť."

Zdieľajte:
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články