Futbalový svet Hľadať
FutbalovýSvet.sk

Platini ostro kritizuje Blattera

Prezident Európskej futbalovej únie (UEFA) Michel Platini sa opäť ostro vyjadril na adresu šéfa Medzinárodnej futbalovej federácie (FIFA) Seppa Blattera. Futbal podľa Francúza kvôli šéfovi FIFA trpí.
Zdroj: TASR
Zdieľajte:

Na budúci rok sa uskutoční volebný kongres FIFA a je takmer isté, že Blatter bude svetovému futbalu šéfovať aj piate štvorročné obdobie, pretože nemá žiadneho protikandidáta. Blatter deklaroval, že to bude jeho posledné funkčné obdobie, ale Platiniho by neprekvapilo, keby 78-ročný Švajčiar kandidoval aj v roku 2019.

Hoci Platini nesúhlasí s vedením FIFA, nerozhodol sa ísť vo voľbách proti Blatterovi a nebude kandidovať na post prezidenta. "Nie som zbabelec, ani sa Blattera nebojím. Ešte som sa však nerozhodol, že pôjdem proti FIFA, ale ešte chcem pracovať pre UEFA. Kandidatúru na post prezidenta FIFA však do budúcna nevylučujem," povedal Platini.

Francúz si myslí, že Blatter by nemal kandidovať na ďalšie obdobie. "FIFA má veľmi zlú reputáciu, za čo môže Blatter. Futbal kvôli nemu trpí. Je ešte nádej, že jeho protikandidátom bude Wolfgang Niersbach, ale veľmi tomu neverím," pokračoval prvý muž európskeho futbalu.

Platini sa vyjadril aj k používaniu moderných technológií vo futbale po tom, ako sa na majstrovstvách sveta úspešne zaviedla kamera na bránkovej čiare. "Som zásadne proti používaniu ďalších technológií vo futbale," vyjadril sa Platini.

Zdieľajte:
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články