Futbalový svet Hľadať
FutbalovýSvet.sk

Kroos si pochvaľuje angažmán v Reale

Nemecký futbalový reprezentant Toni Kroos si pochvaľuje pôsobenie Reale Madrid, kam prestúpil v lete z Bayernu Mníchov za odhadovaných 20 miliónov eur. V rozhovore pre časopis Bild uviedol, že posledný víťaz Ligy majstrov je o niečo lepší ako šampión LM zo sezóny 2012-2013.
Zdroj: TASR
Zdieľajte:

"Rozprávame sa o dvoch najväčších kluboch na svete. Keď už ale mám porovnať, tak Real je o krok vpred ako Bayern. Pri podpise zmluvy prišlo na moju prezentáciu na štadión 20.000 ľudí, hoci som ešte za Real neodohral ani minútu. To je v Nemecku nemysliteľné," povedal 24-ročný stredopoliar.

Kroos zároveň poprel fámy, že z Bayernu odišiel kvôli trénerovi Pepovi Guardiolovi. "Guardiola nemá nič s mojim odchodom do Realu. Rozumeli sme si futbalovo aj ľudsky a zlepšil som sa pod ním ako hráč. Chcel som vo svojej kariére urobiť posun a som veľmi spokojný, že som sa stal hráčom Realu," dodal Kroos, ktorý debutoval v seniorskom drese Bayernu v roku 2007.

Opačným smerom ako Kroos smeroval tesne pred koncom prestupového obdobia Xabi Alonso, za ktorého zaplatil Bayern 10 miliónov eur. "Je to skvelý hráč a verím, že Bayernu veľmi pomôže. Nevidím medzi mojim a Xabiho prestupom nejaké spojenie. Jednoducho to vyplynulo zo situácie," dodal na záver Kroos.

Zdieľajte:
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články