Futbalový svet Hľadať
FutbalovýSvet.sk

V Michalovciach takmer zbili arbitra, na pomoc mu prišli usporiadatelia!

MICHALOVCE - Zemplínčania doplnili semifinálový zoznam v Slovnaft Cupe, ktorý je zložený len z účastníkov Fortuna ligy. Poprad viedol od 11.minúty 1:0 zásluhou úspešnej penalty Lukáša Horvátha, no do prestávky domáci otočili na víťazných 2:1. Koniec duelu hostia neuniesli a snažili sa o inzultáciu rozhodcu Kamila Horvátha, ktorý musel pred nimi utekať aj za pomoci usporiadateľov.
Rozhodcu Horvátha takmer zbili popradskí hráči.
Rozhodcu Horvátha takmer zbili popradskí hráči. Zdroj: Peter Brendza
Zdieľajte:

Michalovce vstupovali do stretnutia o postup do semifinále v pozícii favorita. Túto úlohu ale od začiatku nenapĺňali, keď prehrávali po nariadenej jedenástke. Úspešným exekútorom bol Lukáš Horváth. "Boli sme favoritom zápasu. Chceli sme sa zhostiť tejto role, čo sa nám podarilo. Pohár máme nateraz vyriešený. Najbližšie nás už čaká liga, na ktorú musíme preladiť. Gól Kolesára na 1:1 nás naštartoval," zhodnotil dejstvo Stanislav Danko, ktorý prekonal brankára Knurovského v 37.minúte. Vtedy však netušil, že jeho presný zásah bude víťazný. "Samozrejme, nečakal, ale je to dobré, že to takto vyšlo," stručne odpovedal domáci stredopoliar. Ďalšou prekážkou MFK bude Žilina. Zároveň prichádza taký paradox. Tieto tímy sa už tento víkend stretnú pod Dubňom v rámci prvého kola v skupine o majstra. Neskôr si dajú pohárové rande. "Vieme, že Žilina má silný káder. My však túžime po troch bodoch a chceme ich získať," netají sa ďalším úspechom na ligovom trávniku Danko. Michalovciam k dokonaniu prekvapenia tak ostávajú dva kroky. Zvládnuť dve stretnutia v semifinále, aby sa prebojovali do finále, ktoré sa uskutoční 1.mája v Nitre. "Snažíme sa vyhrávať a držať nastavený režim," dodal Stanislav Danko.

Pozrite si aj

Fanúšikovia Slovenska v zápase kvalifikácie ME 2019 hráčov do 21 rokov.VIDEO Pokus o inzultáciu rozhodcu v Slovnaft Cupe!

Viac ako samotný postup fortunaligistu zaujala nechutná potýčka na ihrisku, ktorá prišla spoločne so záverečným hvizdom rozhodcu Kamila Horvátha. Popradu sa nepáčilo, že mu neumožnil dokončiť akciu a zápas ukončil. Zhodou okolností, hneď sa k nemu rozbehol jeho menovec Lukáš Horváth, no následne vyštartovali po arbitrovi aj ostatní hráči súpera a napokon sa k slovu dostal aj príchod usporiadateľov.

Prečítajte si aj

Ivan Galád odišiel na dovolenku.Galád chcel vyvodzovať dôsledky, no klub zatočil práve s ním!

Slovné prestrelky, strkanice a dokonca aj facka. To všetko mohli diváci vidieť v priamom prenose. "Veľa emócii, veľa tvrdosti...radšej sa nebudem ďalej vyjadrovať," snažil sa v sebe potlačiť hnev tréner domácich Anton Šoltis, no ešte pridal dve vety: "Záver som nevidel, išiel som do šatne. Stačilo mi, čo som počul. Také niečo na trávniky nepatrí." Michalovce zaznamenali v zápase aj dve červené karty. Inkasovali ich legionári Carrillo a Tounkara. "Neprenáša sa to aj do ligy? Mám taký dojem, že pohár a liga majú v tomto na seba súvis, ale nie som si istý či hovorím dobre. V globále to však predstavuje pre nás problém, pretože sme šli s nejakým zámerom do oboch frontov a teraz sa to narušilo," komentoval dvojité vylúčenie svojich zverencov Anton Šoltis.

Pozrite si aj

Česká polícia mala s chorvátskymi chuligánmi plné ruky práce.VIDEO Nechutný incident na Sparte: Zranené dievča a hrozba 10 rokov väzenia!

Tréner Popradu Marek Petruš bol pochopiteľne sklamaný, že jeho mužstvo nepostúpilo, ale aj nahnevaný, že rozhodca Horváth skôr fúkol do píšťalky ako mal. "Bola to jedna z vecí," jasne pomenoval zrod pozápasovej šarvátky. "Arbiter udelil dve červené karty, čím sa hra automaticky prerušila. Ak sa zápas nehrá dve minúty, myslím si, že je normálne, keď sa nadstavený čas natiahne o päť minút. Nemôže takto z ničoho ukončiť stretnutie," predostrel svoj pohľad na inkriminovaný okamih. Do druhého polčasu vyrukoval Poprad s dvomi mužmi z lavičky. Na ihrisko vybehli Erik Streňo a Stanislav Šesták. A práve od príchodu prvého menovaného začala stúpať nervozita. Rodák z Vranova po pätnástich minútach na trávniku vyfasoval žltú kartu a často sa dostával do slovných konfliktov so súperom. "Neviete, aký sme mali taktický plán. Šesták mal šancu dať gól, ale nevyšlo to. Streňo je taká povaha. Budeme sa musieť s ním porozprávať. Na druhej strane však nedostal červenú kartu. Samozrejme, jeho správanie nebolo dobré, ale neporušil žiadne pravidlá," vyslovil záverečnú vetu na tlačovej konferencii šéf popradskej lavičky Marek Petruš.

Zdieľajte:
Zdroj informácií: futbalovysvet.sk/Ivan Harčár

Diskusia

Podobné články