Futbalový svet Hľadať
FutbalovýSvet.sk

Výsledok z Nitry ich nezaujíma, pozornosť venujú tomuto súperovi budúcu sobotu

MICHALOVCE - Dôležitý duel sa hral v Michalovciach. Na zemplínsky trávnik vybehol nováčik zo Serede. Domáci museli vyhrať, ak chceli preniknúť do prvej šestky. To sa im podarilo. Brankár Matúš Kira si udržal čisté konto.
Kira si proti Seredi udržal čisté konto.
Kira si proti Seredi udržal čisté konto. Zdroj: MFK Zemplín Michalovce
Zdieľajte:

Michalovce podali veľmi dobrý výkon v prvom jarnom kole. Súhlasíte?

"Možno sme boli v kŕči, pretože zimná príprava nebola podľa našich predstáv. Výkony neboli optimálne, čo už skôr naznačil aj tréner Šoltis. V tejto chvíli už je jedno, ako to vyzeralo v príprave. Dôležité bude vystupovanie v lige."

Žofčák ako správny kapitán vás nasmeroval za výhrou. Vtedy však nikto netušil, že to bude len o jeho góle.

"Samozrejme, máme skúseného hráča, ktorý nás vedie aj v šatni aj na ihrisku. Mohli sme si všimnúť, že keď odišiel striedať, trochu to ochablo. Povzbudzuje nás aj z lavičky a sme za to vďační."

Neprechladli ste v bráne? Sereď vás veľmi nepreverila.

"Pre brankára je nedostatok práce tým najhorším, čo môže byť. Situácie, ktoré bolo potrebné riešiť, som vyriešil, no nebolo ich veľa. Udržal som si ďalšiu nulu, z ktorej sa teším."

Prečítajte si aj

Hsdjsa udsahdisa usahdoasj.Podbrezová otočila zápas v Nitre, Žilina zachraňovala remízu s Trnavou, Ružomberok zdolal ViOn

Druhý polčas znamenal festival zahodených šancí. Napočítali sme sedem nevyužitých pokusov a ak by ste vyhrali 5:0, nikto by nemohol nič povedať...

"Je to odraz tréningového procesu. Ak to pri ňom zvládneme, prejaví sa to v zápasoch. Myslím si, že sa k tomu už veľmi nebudeme vracať. Skôr si myslím, že keby zápas skončil 1:1, alebo by sme nedajbože prehrali, vtedy by to neostalo bez odozvy. Na Sereď stačil jeden gól, preto sme šťastní."

Triumf vás posunul do prvej šestky. Navyše aj Nitra doma nezvládla súboj s Podbrezovou, čo môže byť vodou na váš mlyn.

"Vôbec som nevedel, že Nitra doma pustila perie. Výsledok Nitry nás však nezaujíma a musíme sa na ňu pripraviť, keďže nás čaká o týždeň. Budeme sa snažiť predviesť minimálne taký výkon, ako proti Seredi."

Zdieľajte:
Zdroj informácií: futbalovysvet.sk/Ivan Harčár

Diskusia

Podobné články