SL: Liberec deklasoval Ostravu, Slavia prehrala

Synot liga - 6. kolo.

Futbalisti Slovana Liberec deklasovali v sobotňajšom zápase 6. kola českej Synot ligy na domácej pôde Baník Ostrava 6:0. Hetrik zaznamenal útočník Josef Šural, na vysokom triumfe sa gólom zo 47. minúty podieľal aj Slovák Tomáš Ďubek. Ten si do štatistík pripísal aj žltú kartu, ktorú videl o deväť minút neskôr. Zverenci Samuela Slováka tak okúsili chuť víťazstva vôbec prvýkrát v prebiehajúcej sezóne.

Za tretím triumfom v ročníku úspešne dokráčali aj futbalisti 1. FC Slovácko, ktorí si v sobotu poradili s 1. FK Příbram 4:1.

Líder Slavia Praha prehrala na ihrisku FK Mladá Boleslav 1:2, zostala ale na čele tabuľky, v nedeľu ale o post vedúceho tímu môže prísť.

Synot liga - 6. kolo:

Slovan Liberec - Baník Ostrava 6:0 (3:0)
Góly:
13., 42., 51. Šural, 45. Frýdek, 47. ĎUBEK, 55. Fleisman (z 11 m)
/T. Ďubek celý zápas + v 47. min gól a v 56. min ŽK, M. Obročník celý zápas, Ľ. Kolár od 58 min - J. Greguš celý zápas/

1. FC Slovácko - 1. FK Příbram 4:1 (2:0)
Góly:
21., 78. Kalouda, 9. Došek, 49. Diviš - 71. Fillo
/T. Hájovský za hostí celý zápas a v 81. min ŽK/

Bohemians 1905 - FC Hradec Králové 1:1 (1:1)
Góly:
4. Jindřišek (z 11 m) - 32. Dvořák
/I. Lietava v 67. min za M. Mikuša, L. Pauschek celý zápas - J. Križko celý zápas a v 33. min ŽK/

FK Mladá Boleslav - Slavia Praha 2:1 (2:1)