Futbalový svet Hľadať
FutbalovýSvet.sk

Vyžrebovali skupiny Ligy majstrov

V Monaku dnes vyžrebovali skupiny Ligy majstrov.
Zdroj: TASR
Zdieľajte:

Obhajca titulu vo futbalovej Lige majstrov 2014/2015 Real Madrid sa v základnej B-skupine tohtosezónnej edície stretne s FC Bazilej, s päťnásobným bývalým európskym šampiónom FC Liverpool, v ktorom pôsobí slovenský obranca Martin Škrtel aj bulharským Ludogorcom Razgrad. Rozhodol o tom štvrtkový žreb skupinovej fázy, ktorý sa konal v DrawCentre UEFA v Grimaldi Forum v Monacu.

Ruský Zenit Petrohrad v kádri ešte stále so slovenským obrancom Tomášom Hubočanom dostal v C-skupine za súperov Benficu Lisabon, Bayer Leverkusen a AS Monaco. Slovenský futbal nemá v skupinovej fáze klubové zastúpenie, keď majster ŠK Slovan Bratislava vypadol v play off na poslednej prekážke pred vstupom medzi elitnú smotánku s bieloruským šampiónom BATE Borisov po remíze 1:1 na Pasienkoch, resp. prehre 0:3 v Borisov Arene. Naposledy sa zo slovenských klubov v skupine predstavil MŠK Žilina v ročníku 2010/2011.

Zaujímavá je E-skupina, v ktorej sa tak ako pred rokom skonfrontujú Bayern Mníchov, Manchester City a CSKA Moskva, ktorých doplnil AS Rím. Silná bude F-skupina s FC Barcelona, Parížom St. Germain a Ajaxom Amsterdam, s ktorými si zahrá aj APOEL Nikózia.

V osudí pri žrebe figurovalo 32 klubov z 18 krajín starého kontinentu. Nováčikmi sú bulharský Ludogorec Razgrad a švédske Malmö FF. Najvyššie bol nasadený Real Madrid ako obhajca, v prvom koši mu robili spoločnosť FC Barcelona, Bayern Mníchov, Chelsea Londýn, Benfica Lisabon, Atletico Madrid, Arsenal Londýn a FC Porto. Až v druhom koši boli úradujúci anglický majster Manchester City či francúzsky šampión Paríž St. Germain. "The Reds" aj Ajax Amsterdam ťahali z tretieho koša, zo štvrtého napríklad AS Monaco a AS Rím. Dvadsaťdva klubov malo účasť v skupinách zaistenú priamo, desať si vybojovalo štart v elite v kvalifikácii, päť z majstrovskej a päť z nemajstrovskej vetvy.

Žreb rozdelil kluby do ôsmich štvorčlenných skupín, v ktorých sa stretne každý s každým systémom doma-vonku. Platilo pritom pravidlo, že v skupine sa nemohli stretnúť kluby z rovnakej krajiny. Z politických dôvodov sa nemohli stretnúť v jednej skupine ani kluby z Ruska a Ukrajiny. Hlavná fáza sa začne v utorok 16. septembra a hrať sa bude do stredy 10. decembra. Do jarného osemfinále postúpia prvé dva tímy z každej skupiny, kluby z tretích miest sa automaticky presunú do jarného 16-finále Európskej ligy UEFA 2014/2015. Pre posledné mužstvá skupín sa účasť v pohárovej Európe skončí. Tento ročník je už 60. v elitnej európskej súťaži, resp. 23. odkedy UEFA zaviedla Ligu majstrov. Finále sa bude hrať v Berlíne v sobotu 6. júna 2015.

Novinkami v tohtoročnej LM bude používanie miznúceho spreja rozhodcami pri označení miesta štandardných situácií či zmazanie žltých kariet po štvrťfinálovej fáze, takže hráči neprídu o prípadné finále pre nakumulovanie "žltých" trestov.

Skupina A

Atletico, Juventus, Olympiacos, Malmo

Skupina B

Real Madrid, Bazilej, Liverpool, Ludogorets

Skupina C

Benfica, Zenit, Leverkusen, Monako

Skupina D

Arsenal, Dortmund, Galatasaray, Anderlecht

Skupina E

Bayern, Manchester City, CSKA Moskva, AS Rím

Skupina F

Barcelona, PSG, Ajax, APOEL

Skupina G

Chelsea, Schalke, Sporting, Maribor

Skupina H

Porto, Šachťar, Bilbao, BATE

Zdieľajte:
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články