Futbalový svet Hľadať
FutbalovýSvet.sk

Trofej Ligy majstrov v Bratislave v spoločnosti futbalových hviezd

BRATISLAVA - Fanúšikovia v Bratislave majú v týždni pred úvodnými stretnutiami semifinále futbalovej Ligy majstrov možnosť obzrieť si trofej pre víťaza najprestížnejšej európskej klubovej súťaže. Na Slovensku ju vystavia po štvrtý raz, v Bratislave už bola v rokoch 2010 a 2014, v roku 2015 zavítala do Trnavy.
Róbert Jež (vpravo) v spoločnosti Ľubomíra Moravčíka a Marcela Merčiaka počas TK k vystaveniu trofeje LM v Bratislave.
Róbert Jež (vpravo) v spoločnosti Ľubomíra Moravčíka a Marcela Merčiaka počas TK k vystaveniu trofeje LM v Bratislave. Zdroj: TASR/Marko Erd
Zdieľajte:

Po necelých troch rokoch znovu zavíta na Slovensko vzácna "návšteva". Počas najbližších dvoch dní (štvrtok a piatok) bude v nákupnom centre Aupark v Bratislave vystavená víťazná trofej Ligy majstrov UEFA. Túto športovú udalosť priniesla futbalovým fanúšikom spoločnosť PepsiCo, významný partner najslávnejšej klubovej súťaže na svete.

Pozrite si aj

Miroslav Stoch a jeho gólové oslavy.Stoch v Česku s ďalšou parádou: VIDEO exportného zásahu spoza šestnástky

Prestížnu futbalovú trofej budú môcť v nákupnom centre Aupark v Bratislave ľudia vidieť a spoločne sa s ňou vyfotografovať už vo štvrtok 19. apríla od 10:00. V rámci slávnostného predstavenia pohára o 17:00. zaznie naživo svetoznáma zvučka Ligy majstrov so speváckym sprievodom, následne sa na pódiu predstaví Vladimír Šimcer. Niekdajší český reprezentant triumfoval v LM v roku 2005 v drese FC Liverpool, skóroval vo finále proti AC Miláno. Pôvodne mal prísť aj bývalý rozhodca Ľuboš Micheľ, ktorý viedol finále LM pred desiatimi rokmi v Moskve, kde Manchester United zdolal FC Chelsea. Neumožnili mu to však pracovné povinnosti v gréckom klube PAOK Solún.

V piatok sa fanúšikovia môžu tešiť na dvojicu Ľubomír Moravčík a Róbert Jež, ktorá sa dnes dopoludnia zúčastnila tlačovej konferencie, pred zajtrajším slávnostným otvorením. Moravčík pôsobil v rokoch 1998 až 2002 v Celticu Glasgow. Škótsky klub sa stal európskym klubovým majstrom v ročníku 1966/1967. "Okolo trofeje som chodil takmer každý deň, keďže sa nachádzala vo vitríne Celticu. Ten bol a stále je pravidelný účastník tejto fantastickej súťaže, mal som česť zahrať si ju. Aj dnes, keď sa hrajú veľké zápasy, človek niekedy pociťuje zimomriavky, lebo vie, že ide o niečo veľké. Mal som šťastie zažiť to aj na ihrisku," povedal Moravčík.

Slovenský futbalový internacionál Ľubomír Moravčík počas tlačovej konferencie k vystaveniu trofeje Ligy majstrov.
Zdroj: TASR/Marko Erd

Atmosféru hlavnej fázy Ligy majstrov okúsil tiež Jež, ktorý napodobnil Kozáka ako kapitán slovenského účastníka. Vo farbách MŠK Žilina sa prebojoval do skupinovej časti 2010/2011, kde narazil na FC Chelsea, Olympique Marseille a Spartak Moskva. Odohral všetkých šesť duelov, v ktorých však Žilinčania nevydolovali ani bod. "Je ťažšie dostať sa tam slovenským klubom, než keď niekto pôsobí ako legionár v zahraničí. Je to jednoduchšie v dobrom klube, nám sa to podarilo so slovenským tímom. Prvý zápas v predkolách sme pritom prehrali na Malte, ale skončilo sa to krásnym dvojzápasom play off so Spartou Praha. Dokázali sme postúpiť do skupiny a zdolať silné české mužstvo s veľkou históriou. V skupine to bolo nesmierne náročné, hneď v prvom stretnutí sme doma privítali Chelsea. Pre každého z nás to bolo niečo nové, boli sme nováčikovia. Mrzí ma domáci výsledok s Marseille 0:7, na jeho pôde sme prehrali iba 0:1 a čakali sme, že by sme mohli získať prvý bod. Zápas nám však nevyšiel, z deviatich striel išlo osem na bránku a inkasovali sme sedem gólov," povedal Jež.

Róbert Jež počas tlačovej konferencie k vystaveniu trofeje Ligy majstrov.
Zdroj: TASR/Marko Erd

V Bratislave vystavia originál trofeje, ten má od sezóny 2008/2009 stabilné miesto v sídle Európskej futbalovej únie (UEFA) vo švajčiarskom Nyone. Odvtedy si víťaz odnáša repliku, v minulosti dostal originál klub, ktorý uspel v súťaži celkovo päťkrát alebo trikrát za sebou. Dosiahli to Bayern Mníchov, FC Barcelona, FC Liverpool či Real Madrid.

Program vystavenia pohára Ligy majstrov UEFA

Aupark, Bratislava, 19. a 20. 4. 2018

štvrtok, 19. apríla

10:00 - vystavenie pohára v nákupnom centre Aupark, fotenie návštevníkov s trofejou, súťaže o ceny

15:30 - ukončenie fotenia s trofejou a príprava na slávnostné odhalenie

17:00 - zahájenie slávnostného predstavenia hymnou Ligy majstrov, vystúpenie Vladimíra Šmicera a Ľuboša Micheľa, autogramiáda a súťaže o ceny

18:30 - vystúpenie hosťa Ivana Kozáka

piatok, 20. apríla

10:00 - vystavenie pohára v nákupnom centre Aupark, fotenie návštevníkov s trofejou, súťaže o ceny

15:00 - vystúpenie hosťa Marcela Merčiaka

16:45 - vystúpenie hosťa Ľubomíra Moravčíka

18:00 - vystúpenie hosťa Róberta Ježa

19:00 - rozlúčenie moderátora a ukončenie akcie

Zdieľajte:
Zdroj informácií: futbalovysvet.sk

Diskusia

Podobné články