Futbalový svet Hľadať
FutbalovýSvet.sk

Zlí chlapci z Liverpoolu

V posledných dňoch obletela svet správa o prestupe Maria Balotelliho do FC Liverpool, čo by znamenalo príchod ďalšieho problémového hráča. My vám ponúkame päť najkontroverznejších hráčov, ktorí obliekali dres The Reds.
Zdroj: TASR
Zdieľajte:

Luis Suarez

Suarez je jedným z najlepších útočníkov na svete. V minulej sezóne strelil v 33 ligových zápasoch 31 gólov a získal ocenenie PFA Player of the Year. Aj keď, jeho meno si spájame predovšetkým s jeho prehreškami. V sezóne 2011/12 bol potrestaný potom, čo počas zápasu proti Manchestru United rasovo urazil Patrica Evru. Suarez dostal osemzápasovú stopku a pokutu 40 000 libier. V apríli 2013, počas zápasu na Anfield proti Chelsea uhryzol Branislava Ivanoviča. Hoci arbiter nechal zákrok bez povšimnutia, disciplinárka FA naparila Luisovi trest na 10 zápasov. Aby to nezostalo len na klubovej úrovni, predviedol sa aj počas majstrovstiev sveta. Za uhryznutie Chielliniho v zápase s Talianskom dostal pokutu 100 000 švajčiarskych frankov a štvormesačný zákaz. Počas leta prestúpil za 75 miliónov libier do FC Barcelona.

Craig Bellamy

V podobných incidentoch sa počas svojej kariéry ocitol aj waleský reprezentant. V roku 2002 bol obvinený z napadnutia ženy v nočnom klube, ďalší rok ho obvinil s rasového obťažovania a v roku 2007 ho potrestal Rafa Benítez, keď počas tréningového kempu Liverpoolu v Portugalsku údajne udrel golfovou palicou spoluhráča Johna Arne Riiseho. Tento incident si vyslúžil prezývku "The Nutter with the Putter". V prvom zápase po incidente oslávil strelený gól napodobnením golfového odpalu. V roku 2011 bol zatknutý a následne prepustený z údajného napadnutia, počas ktorého utrpeli dvaja muži poranenia.

Andy Carroll

Carroll vyvolal kontroverziu tým, že sa takmer stal najhorším 35-miliónovým futbalistom, ktorý kedy hral. Aj keď mal Carroll schopnosti a bol mladý, pre mnoho liverpoolskych fanúšikov bol preplatený najmenej o 20 miliónov liber, keď v januári 2011 prišiel z Newcastlu. Vysoký útočník zaplnil titulky novín, keď údajne "pod parou" napadol svoju ex-priateľku. Vtedajší manažér LFC Kenny Dalglish na to reagoval: "Nikdy mi nekúpil drink. Boli sme spolu na koncerte Boyzone a stále mi nekúpil drink". V decembri 2009 bol zatknutý, keď napadol muža v nočnom bare. V októbri 2010 sa priznal a dostal pokutu 1000 libier.

El Hadji Diouf

Slovo kontroverzia ide ruka v ruke s El Hadji Diufom, ktorý takéto menu ponúka v troch krajinách. V roku 2003 bol Diouf obvinený za opľutie fanúšika Celticu počas zápasu pohára UEFA. To nebola jediná pľuvacia aféra, ktorú má na svedomí. V roku 2002 opľul fanúšika West Hamu, v roku 2004 to "schytal" len 11-ročný fanúšik Middlesbrough a v tom istom roku ešte "pokrstil" aj Arjana de Zeeuwa. 20. septembra 2009 bol vypočúvaný políciou za rasové urážanie podávača lôpt v zápase na Evertone. Diouf sa bránil tým, že podávač hodil po ňom loptu ako ´kosť po psovi´ a rovnako ani fanúšikovia Evertonu sa nevyhli rasistickým urážkam.

Robbie Fowler

Robbie Fowler patril k najlepším zakončovateľom v Anglicku, avšak spôsobil mediálny boom, keď gól proti Evertonu oslávil "šnupaním" bielej čiary ako odkaz na obvinenia z požívania kokaínu. Fowler taktiež patril do skupiny liverpoolskych hráčov s polovice 90. rokov, ktorým sa prezývalo "The Spice Boys". FA ho potrestala pokutou 32 000 libier a šesťzápasový trest za "šnupaciu" oslavu.

Zdieľajte:
Zdroj informácií: futbalovysvet.sk

Diskusia

Podobné články