SL: České Budějovice prekvapili Mladú Boleslav, Slavia zdolala Plzeň

Synot liga - 5. kolo.
Zdroj: Screen

V sobotňajšom 5. kole najvyššej českej futbalovej ligy zvíťazili České Budějovice nad Mladou Boleslavou 2:1.

V 8. minúte nedal brankárovi šancu slovenský obranca v službách domácich Jaroslav Machovec a vyrovnal na 1:1. O štvrťhodinu neskôr musel ihrisko po druhej žltej karte opustiť jeho krajan a kolega z obrany Matej Podstavek. České Budějovice sa však nevzdali a presným zásahom v druhom polčase zabezpečili, že všetky body zostali doma.

V šlágri kola Slavia Praha v Edene pred 11.003 divákmi zdolala Viktoriu Plzeň 1:0. "Zošívaní", za ktorých odohral Martin Juhár celý zápas a Martin Dobrotka nastúpil v 63. minúte, sú na čele tabuľky so 4 výhrami a jednou prehrou. Plzeň, za ktorú odchytal celý duel Matúš Kozáčik, celý zápas odohral Patrik Hrošovský a v 63. minúte nastúpil Marek Bakoš, je druhá s dvojbodovou stratou na lídra. Viktoria v lige prehrala prvýkrát po 15 zápasoch.

Sumáre - 5. kolo:

České Budějovice – Mladá Boleslav 2:1 (1:1)
Góly:
8. MACHOVEC, 72. Benát – 3. Mehanovič, ČK: 22. Podstavek (Č. Budějovice)
/Machovec celé stretnutie + gól, Podstavek do 22. min + ČK – Ďuriš celé stretnutie, Lalkovič od 72. min/

Hradec Králové – 1. FC Slovácko 2:0 (1:0)
Góly:
39. Dvořák, 71. Halilovič
/Križko celé stretnutie – Košút celé stretnutie/

FK Jablonec – Vysočina Jihlava 2:0 (1:0)
Góly:
24. a 50. Novák, ČK: 57. KUKOL (Jihlava)
/za hostí Kukol do 57. min + ČK/

1. FK Příbram – Bohemians 1905 2:3 (1:0)
Góly:
23. Fillo, 90. Švancara – 50. Mosquera, 67. Moravec, 88. Brabec
/Hájovský do 70. min – Pauschek celé stretnutie, Mikuš do 70. min, Lietava od 70. min, Cseh od 90. min/

Slavia Praha - Viktoria Plzeň 1:0 (0:0)
Gól:
66. Zmrhal
/M. Juhár celý zápas, M. Dobrotka nastúpil v 63. min - M. Kozáčik odchytal celý zápas, P. Hrošovský odohral celý zápas, M. Bakoš nastúpil v 63. min/