VIDEO Neuveriteľný futbalový príbeh: Ako pes zachránil pre United ligu!

BRATISLAVA - Neuveriteľný futbalový príbeh z roku 1987. Pes Bryn sa stal jediným zvieraťom v histórii, ktoré zachránilo mužstvo od vypadnutia z ligy.
Zdroj: 26824

Torquay United hrali svoj posledný zápas sezóny, po ktorom im v prípade prehry hrozilo vypadnutie zo súťaže do nižšej Conference League. Domáci ale prehrávali po prvom polčase už 0:2 proti Crewe Alexandre a potrebovali minimálne vyrovnať.

Strelený gól v druhom polčase im dal nádej. Do zápasu ostávalo posledných pár minút, no potom sa udialo niečo, čo sa zapísalo do histórie. Policajný pes Bryn, ktorý strážil postrannú čiaru so svojim psovodom, pohrýzol domáceho hráča Jima McNichola do stehna. Trvalo štyri minúty, kým bol hráč Torquay United ošetrený.

FOTO S Arsenalom si zahral finále Ligy majstrov, teraz je bezdomovcom: Každý deň prosím Boha o pomoc

Následne vo štvrtej nadstavenej minúte strelil Paul Dobson vytúžený vyrovnávajúci gól a zachránil svoje mužstvo v lige. Psík Bryn bol po zápase považovaný za hrdinu. Po jeho smrti bol vypchatý a skvelý príbeh pripomína v zasadacej miestnosti klubu.

Zdroj informácií: futbalovysvet.sk