V Katare sa stretli dve najbohatšie krajiny sveta: Európsky trpaslík zvíťazil aj napriek oslabeniu!

DOHA - Prípravný zápas dvoch najbohatších krajín sveta podľa hrubého domáceho produktu v prepočte na jedného obyvateľa v parite kúpnej sily skončil výhrou európskeho futbalového trpaslíka.
Zdroj: 26719

Katar organizuje svetový šampionát v roku 2022 a tak sa naň musí aj po hernej stránke poriadne pripraviť. Postaviť sa najlepším mužstvám sveta nebude vôbec ľahké.

Žilina predĺžila kontrakt s mladým brankárom

Najmä ak v príprave prehráte s futbalistami Lichtenštajnska, ktorí patria medzi európskych futbalových trpaslíkov. Domáci futbalisti Kataru síce viedli od 6. minúty gólom Ahmeda Yasera, no ešte v prvom polčase vyrovnal Dennis Salanović.

V 79. minúte videl červenú kartu futbalista Lichtenštajnska Ivan Quintans, no ani to Kataru nestačilo. Naopak, v 90. minúte sa z pokutového kopu presadil Polverino a Lichtenštajnsko v dueli najbohatších krajín sveta podľa hrubého domáceho produktu v prepočte na jedného obyvateľa v parite kúpnej sily zvíťazili v Katare 2:1.