VIDEO Hamšíkov Neapol v Lige majstrov skončil, Liverpool nadelil súperovi sedem kúskov!

BRATISLAVA - Futbalisti FC Liverpool si zahrajú osemfinále Ligy majstrov 2017/2018. Postup z E-skupiny spečatili v stredu po domácej vysokej výhre 7:0 nad Spartakom Moskva. Medzi elitnú šestnástku sa kvalifikovali aj FC Sevilla, FC Porto a Šachtar Doneck. Taliansky SSC Neapol s Marekom Hamšíkom prehral na pôde Feyenoordu Rotterdam 1:2 a zahrá si šestnásťfinále Európskej ligy UEFA.
Zdroj: 26589

Do jarného osemfinále už pred 6. kolom postúpili FC Barcelona, Bayern Mníchov, Besiktas Istanbul, Chelsea Londýn, Manchester City, Paríž St. Germain, obhajca trofeje Real Madrid a Tottenham Hotspur. V utorok ich doplnili Manchester United, FC Bazilej, Juventus Turín a AS Rím.

Neapol v F-skupine potreboval vyhrať v Holandsku a musel sa spoliehať na výhru Manchestru City v Charkove nad Šachtarom Doneck. Viedol už od 2. minúty, keď dorazil loptu do siete Piotr Zieliňski, ale domáci Nicolai Jörgensen v 33. minúte hlavou vyrovnal a v nadstavenom čase Jeremiah St Juste rozhodol o výhre Feyenoordu. Hamšík odohral celý zápas. Z postupu z druhého miesta sa radoval Doneck, ktorý uštedril City prvú prehru a zdolal ho 2:1.

Slováci deklasovali Srbov, exceloval trojgólový Tomáš Drahovský!

Na Anfield Road LFC prevalcoval ruského majstra Spartak Moskva 7:0 a vyhral skupinu. Hetrikom sa blysol Brazílčan Coutinho. Z druhého miesta ide ďalej FC Sevilla, ktorý remizoval v Maribore 1:1. Spartak putuje do EL.

V G-skupine už mal postup istý Besiktas Istanbul z prvého miesta, potvrdil ho v Lipsku výhrou 2:1. FC Porto doma rozhodlo o triumfe nad Monacom už do polčasu, ktorý vyhralo 3:0. V druhom dejstve si "draci" už postup kontrolovali a zvíťazili napokon 5:2.

Tottenham Hotspur potvrdil post lídra H-skupiny domácim víťazstvom nad APOEL-om 3:0. Real Madrid doma zdolal Borussiu Dortmund 3:2, v súboji asistoval hlavnému českému rozhodcovi Pavlovi Královcovi Slovák Roman Slyško. Zverenci trénera Zinedina Zidana viedli 2:0, potom dva góly gabonského útočníka Pierrea-Emericka Aubameyanga znamenali vyrovnanie. O triumfe "bieleho baletu" rozhodol v 81. minúte Lucas Vázquez. Do EL vďaka lepšiemu skóre postúpil Dortmund.

Žreb osemfinále sa uskutoční v pondelok 11. decembra v Nyone.

sumáre 6. kola skupinovej fázy LM 2017/2018:

E-skupina:

NK Maribor - FC Sevilla 1:1 (1:0)

Góly: 10. Tavares - 76. Ganso, rozhodoval: Hategan (Rum.)

FC Liverpool - Spartak Moskva 7:0 (3:0)

Góly: 4., 15. a 50. Coutinho (prvý z 11 m), 47. a 76. Mané, 19. Firmino, 86. Salah, rozhodoval: Marciniak (Poľ.)

F-skupina:

Feyenoord Rotterdam - SSC Neapol 2:1 (1:1)

Góly: 33. Jörgensen, 90.+1 St Juste - 2. Zieliňski, ČK: 86. Vilhena (Feyenoord), rozhodoval: Oliver (Angl.)

/M. Hamšík (SSC) odohral celý zápas/

Šachtar Doneck - Manchester City 2:1 (2:0)

Góly: 26. Bernard, 33. Ismaily - 90.+2 Agüero (z 11 m), rozhodoval: Bastien (Fr.)

G-skupina:

RB Lipsko - Besiktas Istanbul 1:2 (0:1)

Góly: 87. Keita - 10. Negredo (z 11 m), 90. Talisca, ČK: 82. Ilsanker (Lipsko), rozhodoval: Kassai (Maď.)

FC Porto - AS Monaco 5:2 (3:0)

Góly: 9. a 33. Aboubakar, 45. Brahimi, 66. Telles, 88. Soares - 61. Glik (z 11 m), 78. Falcao, ČK: 39. Felipe - 39. Ghezzal, rozhodoval: Eriksson (Švéd.)

H-skupina:

Real Madrid - Borussia Dortmund 3:2 (2:1)

Góly: 8. Mayoral, 13. Ronaldo, 81. Vázquez - 43. a 49. Aubameyang, rozhodovali: Královec (ČR) - SLYŠKO (SR)

Tottenham Hotspur - APOEL Nikózia 3:0 (2:0)

Góly: 20. Llorente, 38. Son Heung-Min, 80. N'Koudou, rozhodoval: Vinčič (Slov.)

Pridal: Boris Silný