Argentínske San Lorenzo triumfovalo v Pohári osloboditeľov

Prvýkrát v histórii vyhrali futbalisti argentínskeho klubu San Lorenzo juhoamerický Pohár osloboditeľov.
Zdroj: Screen

V odvete finále európskej obdoby Ligy majstrov vyhrali na domácej tráve nad paraguajským Nacionalom Asuncion 1:0 vďaka gólu Nestora Ortigozu z penalty 1:0 a po remíze 1:1 v prvom súboji sa tak mohli radovať z triumfu v Copa Libertadores.

Pre "The Saints" je to najväčší úspech v 106-ročnej klubovej histórii. Vybojovali si práva účasti na decembrových MS klubov FIFA. Ako posledný klub z tzv. argentínskej "Big Five" sa tak konečne mohli zbaviť tieňa, že ešte nikdy nevyhrali túto trofej.

"Spoluhráči mi verili a ja som ich nesklamal," povedal po súboji hrdina okamihu. Pre Argentínu je to už 23. titul jej klubu v súťaži, ktorá sa datuje od roku 1960. V minuloročnom finále nestačil tiež paraguajský klub a trojnásobný víťaz Olimpia na brazílske Atletico Mineiro. San Lorenzo tiež prelomilo 5-ročné kraľovanie brazílskych klubov v súťaži. Pre argentínskeho trénera víťazov Edgarda Bauzu je to už druhý triumf v súťaži, v roku 2008 k nemu priviedol futbalistov ekvádorského LDU Quito.