VIDEO Slavia Praha porazila BATE Borisov, Plzeň remizovala v Rumunsku

BRATISLAVA - Slavia Praha zdolala BATE Borisov 1:0, Viktoria Plzeň remizovala v Bukurešti 2:2 v prvých zápasoch 3. predkola Ligy majstrov.

Futbalisti českého šampióna Slavie Praha vyhrali v 1. zápase 3. predkola Ligy majstrov 2017/2018 nad bieloruským BATE Borisov 1:0. V druhom zápase remizoval azerbajdžanský Karabach Agdam s moldavským Šeriff Tiraspoľ 0:0.

O víťazstve "zošívaných" rozhodol v 20. minúte z jedenástky Milan Škoda. Domácich však mrzia viaceré nepremenené šance, pretože Bielorusi hrali od penaltového verdiktu bez vylúčeného Jevgenija Jablonského. V drese Slavie bol len na lavičke náhradníkov slovenský reprezentant Dušan Švento.

Prečítajte si aj: Mbappé do Realu za neuveriteľných 180 miliónov? Monaco odmieta akúkoľvek dohodu!

Ďalší český účastník, Viktoria Plzeň, remizovala v rumunskej Bukurešti s FCSB 2:2 aj napriek tomu, že dvakrát viedla. Góly českého mužstva strelili Krmenčík a Kopic. Patrik Hrošovský odohral celý zápas, Michal Bakoš nastúpil v 67. minúte.