Futbalový svet Hľadať
FutbalovýSvet.sk

Nasri ukončil reprezentačnú karieru

Francúzsky stredopoliar Manchestru City Samir Nasri sa vo veku 27 rokov rozhodol ukončiť reprezentačnú kariéru.
Zdroj: tasr
Zdieľajte:

Dôvodom tohto kroku je údajne zlý vzťah s trénerom Didierom Deschampsom a francúzskymi médiami.

Nasri sa nedostal do konečnej nominácie na tohtoročné majstrovstvá sveta do Brazílie, kde sa Francúzi prebojovali do štvrťfinále. Neúčasť Nasriho v tíme niesla ťažko najmä futbalistova priateľka Anara Atanesová, ktorá na sociálnej sieti Twitter ostro útočila na trénera Francúzov. Deschamps dokonca na Atanesovú podal trestné oznámenie.

"Kým bude pri reprezentácii on (Deschamps), tak po tom všetkom čo sa stalo je jasné, že nemám šancu sa do tímu dostať. V roku 2016 sa uskutočnia majstrovstvá Európy vo Francúzsku, budem mať vtedy 29 rokov, ale v reprezentácii nie som šťastný. Vždy keď som tam bol, tak vznikol nejaký problém. Preto je lepšie, keď ukončím reprezentačnú kariéru a budem sa koncentrovať len na klub," povedal Nasri anglickým médiám pred nedeľňajším zápasom Community Shield, v ktorom sa víťaz Premier League stretne s víťazom FA Cupu Arsenalom Londýn.

Nasri odohral za Francúzsko 41 zápasov, ale má reputáciu problémového hráča. V roku 2012 urážal po štvrťfinálovej prehre na ME so Španielskom novinára agentúry AFP, za čo dostal trojzápasový dištanc. Nehral ani na MS 2010, pretože ho vtedajší tréner Raymond Domenech vyhodil pred šampionátom z tímu.

Zdieľajte:
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články