window.googletag = window.googletag || { cmd: [] }; window.googletag.cmd.push(function () { window.googletag.pubads().enableSingleRequest(); window.googletag.pubads().disableInitialLoad(); }); Futbalový svet Hľadať
Futbalový svet

VIDEO V Glasgowe rozhodol gól z 88. minúty, Poliaci stále neporazení

BRATISLAVA - Severní Íri natiahli domácu sériu bez prehry na sedem kvalifikačných zápasov.
Zdroj: facebook.com/scotlandnationalteam
Zdieľajte:

V druhom zápase skupiny zvíťazili Škóti v Glasgowe nad Slovinskom 1:0. Aktívnejší boli domáci hráči, ktorí si už v 2. minúte vypracovali veľkú šancu, keď po rohu zakončoval Russel Martin. Ten istý hráč v 7. minúte dostal loptu do siete, ale rozhodca gól neuznal pre útočný faul. Neskóroval ani Leigh Griffiths, keď v 35. a 36. minúte dvakrát trafil len do bránkovej konštrukcie. V druhom polčase už šancí ubudlo a hralo sa najmä medzi šestnástkami. Škóti nakoniec rozhodli o zisku troch bodov v 88. minúte, keď sa presadil striedajúci Chris Martin, ktorý naskočil do hry len šesť minút predtým. Pre ostrovanov to bola prvá výhra v skupine a sú piati, Slovinsko je s ôsmimi bodmi tretie, keď na druhých Slovákov stráca jeden bod.

Prečítajte si aj: VIDEO Albion stále bez inkasovaného gólu, Česko rozstrieľalo San Maríno

Severní Íri pokračujú v dobrých výkonoch, keď zdolali doma Nórsko 2:0 a v "C-éčku" figurujú s desiatimi bodmi na druhej priečke. Navyše natiahli domácu sériu bez prehry na sedem kvalifikačných zápasov. O góly sa postarali Jamie Ward a Conor Washington.

Poliaci zvíťazili v Čiernej Hore 2:1. Do vedenia ich poslal v 40. minúte Robert Lewandowski, ktorý tak skóroval v desiatich kvalifikačných dueloch v rade. O vyrovnanie sa postaral Stefan Mugoša, no triumf hostí zabezpečil v 82. minúte Lukasz Piszczek. Poliaci sú tak s 13 bodmi na čele skupiny a ešte neprehrali. Zápas medzi Rumunskom a Dánskom sa skončil bezgólovou remízou. Na druhom mieste tak zostala sedembodová Čierna Hora.

C-skupina:

/Belfast/

Severné Írsko - Nórsko 2:0 (2:0)

Góly:

2. Ward, 33. Washington

E-skupina:

/Kluž/

Rumunsko - Dánsko 0:0

/Podgorica/

Čierna Hora - Poľsko 1:2 (0:1)

Góly:

63. Mugoša - 40. Lewandowski, 82. Piszczek

F-skupina:

/Glasgow/

Škótsko - Slovinsko 1:0 (0:0)

Gól:

88. C. Martin

Prečítajte si aj: VIDEO+FOTO Slováci sa s trpaslíkom vytrápili, po výhre na Malte sme druhí
Zdieľajte:
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články