VIDEO Bayern ako za starých čias: Hummels predviedol obranný zákrok roka, Lewandowski pokoril stovku

MNÍCHOV - Futbalisti Bayernu Mníchov zvýšili svoj náskok na čele poradia nemeckej Bundesligy, keď v sobotu na domácom trávniku zdolali Eintracht Frankfurt 3:0.

Do karát im zahrali aj prehry ich hlavných rivalov v boji o titul, keď RB Lipsko nestačilo doma na Wolfsburg (0:1) a Borussia Dortmund ťahala za kratší koniec v Berlíne proti Herthe (1:2). Bayern tak po sobote vedie tabuľku s desaťbodovým náskokom.

Prečítajte si aj: VIDEO King kráľom Bournemouthu: Nórsky kanonier rozhodol duel s West Hamom

Bavori rozhodli o tretej výhre za sebou na prelome polčasov. Na presný zásah Roberta Lewandowského nadviazal tesne pred prestávkou Douglas Costa. V 55. min pridal gólovú poistku opäť Lewandowski. Pre poľského kanoniera to bol jubilejný stý gól v 136. zápase v drese Bayernu.

Jeho kvality vyzdvihol aj tréner Carlo Ancelotti. "Robert je výnimočný hráč. Góly strieľa s ľahkosťou, je mu jedno či hlavou, pravou alebo ľavou nohou. Má pre nás vysokú cenu," chválil svojho zverenca Ancelotti.

Blysol sa aj Mats Hummels, ktorý skvelým defenzívnym zákrokom zaskočil za už prekonaného Manuela Neuera.