Neskutečné zmrtvýchvstání Baníku

Téměř zázrak přinesla dohrávka 27. kola Gambrinus ligy

Pondělní dohrávka Gambrinus ligy nabídla záchranářský souboj mezi domácí Sigmou Olomouc a Baníkem Ostrava. Baník do utkání vešel dobře, když se Narh v šestnácte dostal k nůžkám, ale trefil pouze tyč. Poté však ve 14. minutě dorazil střelu Schulmeistera Adam Varadi a Olomouc šla do vedení. Při této dorážce také zranil baníkovského brankáře Pavlenku, který musel být s přihlédnutím k možnosti otřesu mozku převezen do nemocnice. Jen dodejme, že se nejednalo o žádný záludný zákrok, bohužel šlo o nešťastnou náhodu. O pět minut později za Pavlenkou musel střídat Vengřínek kvůli problémům s kolenem. Mezitím si za Pavlenku nastoupivší Šrom ještě ani nešáhl na balón, nicméně už jej lovil po střele Navrátila ze sítě. Olomouc vedla 2:0 a pro Baník přišel další smolný moment - ve 36. minutě šel Lindpere do hlavičkového souboje, po kterém však zůstal ležet na zemi - jednalo se o zlomeninu někde v lícní oblasti a vyhozenou čelist. Po 36. minutách tak měl trenér Baníku vypotřebovaná všechna střídání. Ještě do poločasu stačil stoper ostravských Kaša snížit na 1:2.
Již ve 47. minutě po tlaku a břevnu srovnal na 2:2 Vojtěch Štěpán. Baníku s přibývajícím časem hodně ubývaly síly. Olomouci se tak občas naskýtaly průniky do oslabené obrany. Většinu centrů z krajů vápna odpravili pryč obránci Baníku a když už něco prošlo, brankář Šrom neměl problém. Za ceny sebeobětování se hráči Baníku snažili vsítit tak důležitý třetí gól. Olomouc však často kontrovala nebezpečnými protiútoky. V samotném konci nastavení se po konstruktivní rozehrávce Šroma dostal k míči Azevedo, který si našel místo na středu šestnáctky a gólem od břevna tak dokončil obrat.

Sigma Olomouc 2:3 Baník Ostrava

Baník poskočil na 12. místo s 28 body, zatímco Olomouc spadla na předposlední místo.

Zdroj informácií: Vlastní tvorba