window.googletag = window.googletag || { cmd: [] }; window.googletag.cmd.push(function () { window.googletag.pubads().enableSingleRequest(); window.googletag.pubads().disableInitialLoad(); }); Futbalový svet Hľadať
FutbalovýSvet.sk

V súťažiach UEFA zavedú používanie penového spreja

Európska futbalová únia UEFA v piatok schválila používanie penového spreja na určenie hranice štandardnej situácie vo svojich súťažiach. Technická novinka sa osvedčila na nedávno skončených MS v Brazílii.
Zdroj: Screen
Zdieľajte:

Penový sprej bude mať na starom kontinente debut už v utorok v zápase európskeho Superpohára medzi Realom Madrid a FC Sevilla, arbitri ho budú používať aj v Lige majstrov, v Európskej lige a v kvalifikácii EURO 2016.

"Všetci sme na svetovom šampionáte videli, že sprej výrazne pomáhal rozhodcom pri štandardných situáciách," cituje agentúra AP slová šéfa UEFA Michela Platiniho.

Arbitri používajú sprej v snahe donútiť hráčov neporušovať vzdialenosť vyše deviatich metrov, ktorá musí byť pri štandardnej situácii medzi zahrávajúcim hráčom a tzv. múrom. Novinku nedávno schválilo aj vedenie anglickej Premier League.

Zdieľajte:
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články